FOTO/Ambasadori Lu në zyrën e Metës

Ndaje

Në foto, makina e ambasadorit në hyrje të Presidencës

Ambasadori amerikan Donald Lu ka vizituar sot në zyrën e tij Presidentin e ri të Shqipërisë, Ilir Meta.

Ende nuk ka një deklaratë zyrtare rreth takimit, ndërkohë që Ilir Meta ka vetëm 3 ditë që qëndron në zyrë.

Mediat shkruajtën paradite se megjithëse Meta është në zyrën e Presidentit të Shqipërisë askush nga SHBA dhe zyra e BE nuk e ka uruar atë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje