Sekuestrimi i kanabisit në Kavajë, flet policia

Ndaje

Janë zbardhur detahe të reja në lidhje me gjetjen e 1.3 ton kanabis në Kavajë.
Një patrullë policie ka qenë në sherbim, me synin kontrollin per vjedhje automjetesh.
Ne rrugen drejt “plazhit te gjeneralit”, perballe me mjetin e policise, po vinte nje furgon me drita te gjata te ndezura.
Nga ana e mjetit te policise i eshte bere shenje qe te ule dritat, por drejtuesi i furgonit nuk ka reaguar.
Policia i ka bere sinjal akustik qe furgoni te reagonte dhe te ulte dritat e gjata. Pas sinjalit te policise, drejtuesi i furgonit ka levizur me shpejtesi dhe kane ndaluar diku larg policise dhe kane ikur me vrap, duke lene ndezur furgonin.
Pas kontrollit te furgonit u gjet sasia e lendes narkotike.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje