ORA 18:00/ Qytetarët protestojnë betonizimin e Parkut: Kalova lumin, të dhj**sha lulishten

Ndaje

Banorët pranë Parkut të Autobuzëve do të protestojnë sërish sot kundër shkatërrimit të lulishtes në orën 18;00.
Ditët e para të protestës së qytetarëve kundër ndërtimit të një kompleksi pallatesh mbi lulishten tek Parku i Autobuzëve, Bashkia e Tiranës nuk bëri asnjë reagim.
Në momentin kur PD mbajti një qëndrim për lejen e ndërtimit, çështja u politizua dhe Veliaj reagoi duke akuzuar ish drejtuesit e Bashkisë.
Ndërtimi i kompleksit të pallateve u mbrojt nga policia që arrestoi disa prej aktivistëve që iu bashkuan banorëve të zonës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje