VIDEO/ Durrës, ja zyra e LSI që u shpërthye me eskploziv

Ndaje

Më poshtë po ju sjellim një video ku tregohen dëmet që ka pësuar zyra elektorale e LSI-së, nga shpërthimi me eksploziv.
Incidenti ka ndodhur gjatë natës në lagjen Nr. 18, ku shpërtheu një sasi lënde plasëse në pjesën hyrëse të zyrës elektorale të nje subjekti politik.
Sipas informacioneve zyrtare nga këqyrja e vendit të ngjarjes u evidentua se ishte vendosur një sasi e vogël lënde shpërthyese dhe për pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale.
Për veprime më të specializuara në lidhje me llojin dhe sasinë e lëndës plasëse po kryhen veprimet nga ekspertët antieksploziv. Uniformat blu nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit po kryejnë të gjitha veprimet e duhura hetimore me qëllim identifikimin, kapjen e autorëve dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje