SKANDAL & DOKUMENT/ Bashkia e Kavajës, tender 3 milionë lekë për 20 metër katrorë tortë

Ndaje

Bashkia e Kavajës e cila ditën e diel do ti nënshtrohet garës për kryetarin e ri të saj, nuk frenohet në skandalet e saj.
Skandali i radhës është “lajmërimi” për realizimin e dy tortave “gjigante”, (sipërfaqja 20 metër katrorë), me vlerë 3 milionë lekë (të vjetra), për ditën e zgjedhjeve, që korrespondon edhe me “Fiter Bajramin.
“Autoriteti Kontraktor Bashkia Kavaje do te zhvilloje procedurën e prokurimit me vlere te vogël me fond limit prej 300,000 leke pa TVSH me objekt ‘Përgatitja e tortës me rastin e festes se Fiter Bajramit’”, lajmëron bashkia e Kavajës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje