FOTO +18/Tmerri sirian, banorët e izoluar nga lufta po hanë mace e qenë

Ndaje

Sirianët që kanë ngecur në tre qytete që janë arenë luftimesh po detyrohen të hanë mace dhe qenë dhe operohen pa anestezi pasi furnizmimi me mallrat jetike është ndërprerë, kanë bërë të ditur aktivistët.

siri uri 3

Në Madaya pranë Damaskut, që ka qenë nën sulmin e forcave të Bashar Al Assadit që prej korrikut, banorët e dëshpëruar janë detyruar të hanë kafshët shtëpiake për të luftuar urinë.

siri uri 4

Foua dhe Kfarya në provincën e Idlib kanë qenë nën sulm nga grupet rebele për më shumë se një vit.

siri uri 5

Por situata u përkeqësua në shtator kur kryengritësit kapën një bazë ajrore që përdorej nga helikopterët që sillnin mish, perime dhe bujë për rreth 30,000 persona.

siri uri 6

Disa njerëz janë qëlluar me snajper apo janë hedhur në erë nga minat teksa kërkonin ushqim.

siri uri

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje