FOTO/Pamjet e këpurdhës së tmerrshme atomike të Koresë së Veriut

Ndaje

kore kepurdha 1

kore kepurdha 2

Korea e Veriut katestuar një bombe me hidrogjen ditët e fundit.

Foto me pamjen e këpurdhës së tmerrshme u transmetuan nga mediat botërore.

Testimi nga shetit komunist i shpërthimit bërthamor është dënuar nga OKB. Ndërkaq Japonia ka deklaruar se nuk do të lejojë armë të tilla në vendet fqinj me të.

Akti është dënuar edhe nga SHBA-të, Koreja e Jugut, Kina dhe Britania e Madhe, duke i cilësuar si “provokime të papranueshme” veprimet e reja të regjimit të Piongiangut.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje