Serbët, kërkojnë largimin e amerikanit nga Sheraton

Ndaje

Pala shqiptare prishim marrëveshjen lidhur me kushtet e akomodimit të skuadrës së futbollit, shkruajnë mediat serbe. Futbollistët serbë kanë konstatuar se në hotelin ku ata do akomodohen në Sheraton Tirana, ndodhet edhe një shtetas amerikan. Shefi i sigurisë së skuadrës, Mirko ka deklaruar se kjo cështje duhet të zgjidhet dhe amerikani duhet të largohet nga hoteli.

Ndryshe lojtarët serbë mund të refuzojnë akomodimin në këtë hotel. Sipas tij kushti me palën shqiptare ka qenë që në hotelin e futbollistëve serbë nuk mund të qëndrojë asnjë njeri tjetër.

Ndërsa skuadra serbe ndodhet aktualisht në Rinas ndërkohë që një numë rrrugësh në Tiranë janë bllokuar për shkak të lëvizjes së tyre.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje