Në pranga edhe një i tretë, bashkëpunëtori i vëllezërve Aliko

Ndaje

Bashkë me dy vëllezërit Aliko, mësohet se është shoqëruar nga policia edhe një person i tretë, D. Shehu, i cili i ka mbështetur dhe furnizuar këto dy të dy shumë të kërkuarit, me ushqime.
Mbi të rëndon akuza “e përkrahjes dhe ndihmës dhe mos-rrëfimit të krimit”.
I arrestuari it retë, mësohet se nuk është banor i Lazaratit por një shok i dy vëllezërve Aliko.
Ndërkohë, mësohet se në krye të operacionit të sotshëm për lokalizimin dhe rrethimin e dy vëllezërve Arbion dhe Alban Aliko, ka qenë vetë drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako.
Referuar vendit ku u rrethuan e vetëdorëzuan dy vëllezërit Arbion dhe Alban Aliko, mësohet se ata kanë udhëtuar në këmbë për rreth 15 – 20 kilometra, sepse kaq lar është Ura e Kardhiqit, nga Lazarati. Për të arritur deri këtu, ata kanë udhëtuar në këmbë, shpatit të malit. Në momentin e vetëdorëzimit mësohet se dy vëllezërit kanë qenë të lodhur e të sfilitur, si edhe me rroba të grisura.
Babai i dy vëllezërve, Adil Aliko, ka konfirmuar se ka qenë ai që negocioi vetëdorëzimin e dy djemve të tij. Sipas tij, dy djemtë ishin të paarmatosur, në një gjendje të mirë shëndetësore. Sipas babit të tyre, dy vëllezërit gjatë gjithë këtyre ditëve kanë qenë në arrati.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje