UPDATE/ Kandidaturat e PS-së, kryeministri Edi Rama takon Ilir Metën dhe deputetë të PS

0Shares
0

Edi Rama ka nisur një tur tjetër takimesh sot, për konsultimet mbi kandidaturat e zgjedhjeve lokale.
Fillimisht Edi Rama zhvilloi një takim me kreun e LSI Ilir Meta.
Kryeministri Rama zhvilloi sot takime me deputetët e PS-së, për të zyrtarizuar edhe kandidaturat  që nuk janë vendosur ende.


Ora, 09:38
Qarku Vlorë
Ka përfunduar takimi edhe me deputetët e Qarkut të Vlorës dhe në përfundim të tij, publikohen emrat e kandidatëve të PS-së, për bashkitë e këtij qarku, që presin edhe konfirmimin e aleatëve. Sipas Valentina Leskajt kandidatët e PS-së për Qarkun Vlorë do të jenë:

Vlorë – Dritan Leli
Sarandë – Floriana Koka
Himarë – Gjergj Goro


Ora, 09:58
Qarku Gjirokastër
Ka përfunduar takimi edhe me deputetët e Qarkut të Gjirokastrës dhe në përfundim të tij, publikohen emrat e kandidatëve të PS-së, për bashkitë e këtij qarku, që presin edhe konfirmimin e aleatëve. Sipas Arben Ahmetajt kandidatët e PS-së për Qarkun Gjirokastër do të jenë:

Libohovë – Luiza Mandi
Tepelenë – Tërmet Peçi
Memaliaj – Durim Roshi
Përmet – Gilberto Jaçe
Këlcyrë – Klement Ndoni

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje