Lulzim Basha në 10.30 zgjidh dilemën, prezanton kandidatin për bashkinë e Durrësit

0Shares
0

Lulzim Basha do të prezantojë sot në orën 10:30 në qytetin bregdetar të Durrësit kandidatin për këtë Bashki.
“Në orën 10.30, Basha prezanton kandidaturën për bashkinë e Durrësit, në kryesinë e degës, te zyrat e PD-së Durrës”, thuhet në njoftimin zyrtar të PD-së.
Prezantimi i kandidaturës për Durrësin, do të jetë edhe kapërcimi i ngërçit, mes Partisë Demokratike dhe aleatit të saj historik Partisë Republikane lidhur me emrin e kandidaturës së opozitës për këtë bashki, në një kohë që Partia Republikane vijon të këmbëngulë në figurën e Agron Dukës, ende nuk flitet për firmosje të marrëveshje mes PR-së e PD-së.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje