Enkelejd Alibeaj kandidatura e PD-së për bashkinë e Fierit

0Shares
0

PD-ja ka konfirmuar edhe kandidaturën për zgjedhjet vendore për bashkinë e Fierit. Burime nga kjo parti bëjnë se emri i zyrtarizuar për zgjedhjet në bashkinë e Fierit, është Enkelejd Alibeaj.
Enkelejd Alibeaj është një figurë e njohur për PD-në. Ai ka qenë deputet dhe ministër i kësaj partie.

Kandidatë e zyrtarizuar të PD-së
Gjirokastër – Igli Kokalari
Libohovë – Altin Çomo
Elbasan – Ardian Turku
Kamëz – Xhelal Mziu
Tropojë – Besnik Dushaj
Gramsh – Kodhe Çala
Patos – Luan Mustafaj
Ura Vajgurore – Bujar Hoxha
Vau Dejës – Zef Hila
Malësi e Madhe – Anton Koka
Delvinë – Dhurim Alimani
Roskovec – Gëzim Caushi
Peqin – Albert Kreçi
Pukë – Rrok Doda
Klos – Basir Çupa
Divjakë – Irkali Gorea
Lushnje – Darien Xhindoli
Maliq – Xhevdet Belishta
Përrenjas – Bajzait Karriqi
Berat – Kasëm Mahmutaj
Kuçovë – Myslim Haxhi
Kukës – Bashkim Shehu
Korçë – Gjergji Mero
Fushë Arrëz – Gëzim Vata
Grida Duma – Durrës
Enkelejd Alibeaj – Fier

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje