Tag: zjarr

Vijojnë zjarret në Devoll, kërkohet ndihma nga ajri

Një zjarr i madh ka përfshirë pyjet e fshatit Nikolicë në Devoll prej ditës së djeshme.Burime bëjnë me dije se zjarri vijon ende në...

FOTO/Zjarr i madh në Fier, shkrumbohen disa hektarë me pyje

Janë rikthyer zjarret në vend, ku së fundmi raportohet zona pyjore të malit të Cakranit në Fier është përfshirë nga flakët. Sipas informacioneve paraprake deri...

Shkozë, zjarri përfshin një kat në pallatin e banesave sociale

Një zjarr ka përfshirë katin e fundit të një pallati 5-katësh në banesat sociale, në Shkozë. Nga të dhënat e para mësohet se nuk ka...

Orikumi përfshihet nga zjarri i qëllimshëm, rrezikohen banesa

Nga raportimet në vendngjarje, një zjarr masiv ka rënë mbrëmjen e sotme në lagjen “Portative” Orikum të Vlorës. Zjarri qe dyshohet se eshte i qellimshem,...

Zjarr në Vlorë, digjet një sipërfaqe e madhe toke

Nje zjarr i madh ka perfshire nje siperfaqe te konsiderueshme ne Vlore. Bëhet me dije se zjarri ka rënë në fshatin Xhuherinë dhe për rrjedhojë...

‘Qyteti Studenti’ përfshihet nga flakët, digjet catia e vilës 3-katëshe

Flakët përpinë një sipërfaqe në Qytetin Studenti në Tiranë mesditën e sotme. Ende nuk janë të qarta shumë detaje, por nga pamjet duket që flakët...

Përfshihet nga zjarri pylli i Krastës në Elbasan

Një zjarr ka përfshirë pyllin me pisha të Krastës në Elbasan. Mësohet se nga zjarri rrezikohet një sipërfaqe e madhe me pisha afër qytetit. Ndërkaq,...

Zjarre masive në pyjet e Dibrës dhe Bulqizës, kërkohet ndërhyrje nga...

Dy vatra të mëdha zjarri kanë përfshirë masivet pyjore në Bulqizë e Dibër. Prej tre ditësh një zjarr i madh ka përfshirë masivin pyjor me...

Zjarr në katin e tretë të një godine në Fushë-Krujë, asfiksohen...

Një zjarr ka përfshirë një pallat në fshatin Zallë të Fushë-Krujës. Nga informacionet e para, thuhet se 4 fëmijë janë asfiksuar. Mësohet se zjarri ka...

Flakë dhe tym në Golem, banorët: Dëgjuam shpërthim të fortë…

Edhe pse sezoni turistik mbaroi dhe i nxehti pervelues u largua, zjarret vazhdojne te jene prezente, dhe sigurisht i nxehti perjashtohet si arsye. Raportohet se...