Tag: ulje

Ngadalësohet rritja e ekonomisë, banka paralajmëron uljen e interesave/ Reagon Guvernatori...

“Informacioni i ri i marrë në analizë tregon një ngadalësim të rritjes ekonomike në gjysmën e parë të vitit dhe një rënie të normës...

Ja me sa këmbehet Euro, i afrohet minimumit historik

Monedha e përbashkët euro u këmbye sot në tregun e këmbimit poshtë kuotës së 121 lekëve duke iu afruar nivelit më të ulët historik...

VIDEO/Piloti hero ul avionin pa rrotat e para, shpëtojnë mrekullisht pasagjerët

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Myanmar ku një avion me 89 pasagjerë në bord ka arritur të shpëtojë mrekullisht pa lëndime. “Myanmar Airlines...

Trajnime pafund por jo punësim, ja sa persona arrijne të gjejnë...

Shërbimi i Kombëtar i Punësimit në Shqipëri përveç se ndërmjetëson punëdhënësit dhe punëmarrësit, ofron trajnim për të papunët e regjistruar, por efektiviteti i këtyre...

VIDEO/Opozita e akuzon për rritje të taksave, Rama përpiqet të tregojë...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë mëngjes me një pasqyrë të uljes së rë re të taksave. Ndërkohë që opozita e akuzon për...

Nga reforma në drejtësi përfiton edhe Mark Frroku, i ulet dënimi...

Gjykata e Apelit ka ulur dënimin për ish-deputetin Mark Frroku. Vendimi është dhënë gjatë ditës së sotme. Frroku më parë ishte dënuar me 7...