Tag: tirane

FOTO/PD denoncon “vjedhjet” e qeverisë: U pagoi inceneratorëve fantazëm, 44.3 milionë...

Partia Demokratike ka vijuar me akuzat dhe denoncimet ndaj qeverisë  Rama, këtë herë duke u ndalur tek inceneratori i  Tiranës. Nga selia blu, ish-deputetja Jorida...

Debat me shefin e policisë rrugore, shkarkohen 3 oficerë policie në...

Një debat u ka shkaktuar humbjen e vendit të punës 3 oficerëve të policisë në Tiranë. Sipas burimeve, mësohet se janë shkarkuar nga detyra 2...

DETAJE/Me drogën e fshehur në “Benz” drejt Qafë-Thanës, policia zbulon grupin...

Policia e Tiranës ka goditur një grup të trafikut të lëndëve narkotike, duke arrestuar dy presona dhe proceduar në gjendje të lirë një tjetër. Në...

Detaje nga aksidenti i eskortës së Albin Kurtit, e vërteta e...

Policia e Shqipërisë në një përgjigje për Gazetën Express kanë dhënë detaje për aksidentin e mbrëmshëm ku u përfshi eskorta e kreut të Vetëvendosjes,...

VIDEO/Policia e shqetësuar tregon pamjet: Në Tiranë, po i ngasin makinat...

Policia vijon me kontrollet ne rrugët e kryeqytetit dhe jo vetëm, duke ndarë shqetësimin se drejtuesit e automjeteve nuk po respektojnë rregullat e qarkullimit. Një...

8 abonentë kapen duke vjedhur energjinë në Tiranë, zulohet skema që...

Tetë abonentë po procedohen penalisht, pasi akuzohen për vjedhje të energjisë elektrike. Sipas njoftimit zyrtar, në 5 ditët e fundit janë kryer mbi 300...

FOTO/Shpërthimi me eksploziv në makinën luksoze me targa gjermane, pistat ku...

Detaje të reja janë zbardhur nga shpërthimi i një makine me lëndë eksplozive, i ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën “Siri Kodra”. Sipas gazetarëve në...

EMRI/Panik në Tiranë, makina shpërtheu sapo pronari sapo hapi derën

Detajet e para mësohen nga shpërthimi i makinës në kryeqytet kete mengjes. Sipas burimeve, makina në pronësi të shtetasit Artion Bylyku. Tritoli ka shpërthyer, sapo...

Shpërthim në një makinë në Tiranë, detajet e para

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në rrugën “Ramazan Bogdani”, në Tiranë. Sipas informcacioneve zyrtare, nuk...

VIDEO/Policia ndjek makinën e dyshimtë në Tiranë, zbulon kokainë, armë dhe...

Një tjetër operacion është finalizuar nga policia në Tiranë. Sipas bluve, në pranga ka rënë një shtetas që qarkullonte me armë zjarri. Policia njofton se...