Tag: tirana

Banorët dhe bizneset e Tiranës do paguajnë më shumë taksë prone...

Familjarët e Tiranës pritet të paguajnë në total 6.2 milionë euro si taksa për pronën në vitin 2020, sipas parashikimeve në projektbuxhetin e kryeqytetit...

FOTO/Stresi me deklarata të forta në rrjetet sociale: Është bërë Tirana...

Stresi ka deklaruar hapur pa pikë ndrojtje atë mendon. Ai shkruan se Tirana është bërë prostitucion i gjallë dhe këtë e tregon me anë...

VIDEO/Ankth dhe pasiguri, qytetarët e Tiranës flenë nëpër makina anës rrugës

Siguri dhe qetësi pas tërmetit sigurisht nuk do te kete gjatë, kjo pasi qytetarët brenda 24 orëve kanë ndjerë 300 lekundje, ndërsa me i...

Realiteti jo si çmimi i Veliajt, të rinjtë “ngelin në klasë”...

Megjithëse  kryebashkiaku Erion Veliaj u kthye triumfues nga Franca duke marrë çmimin për Tiranën si kryeqyteti europian për të rinjtë, vetë të rinjtë  shprehen...

Habit Veliaj, propozon një taksë për hyrjen e qytetarëve në Tiranë

Këtij vendi dhe qytetarëve të saj po i shtohen taksat dita ditës, ndërsa rrogat dhe pagesat e tyre janë në minimumin e normales. Ka bërë...

Dhuna në derbin kryeqytetas, disiplina publikon vendimet, kush mori dënimin e...

Komisioni i Disiplinës pranë FSHF ka shqyrtuar parregullsitë në futbollin shqiptar në fundjavën e kaluar, me vëmendje kryesore ngjarjet në derbin mes Tiranës dhe...

DETAJE/Dhuna masive në derbin kryeqytetas, policia procedon disa persona, 1 i...

Pas përplasjeve gjatë ndeshjes së mbrëmjes, policia ka proceduar 9 tifozë. Ata janë proceduar për aktet e dhunës gjatë ndeshjes së futbollit Tirana-Partizani, zhvilluar...

Rrëzohen zgjedhjet dhe në Tiranë, çfarë vendosi Gjykata

Të njejtën rrugë ka ndjekur dhe Gjykata e Tiranës, e cila nuk i ka njohur votimet e 30 Qershorit. Bëhet fjalë për kandidatin e...

VIDEO/Festa e çmendur e tifozerisë, Partizani kampion pas 26 vitesh

Një triumf i pabesueshëm i skuadrës së Partizanit. Të kuqtë fituan derbin ndoshta më të bukur të historisë, duke qenë se janë rikthyer kampion...

Grushta dhe ofendime në tribunën VIP pas përfundimit të ndeshjes Tirana...

Fundi i ndeshjes Tirana-Skënderbeu në kryeqytet ka patur shumë tension në tribunën ‘VIP’ të “Selman Stërmasit”. Ka qenë goli I realizuar nga Hasani në minutën...