Tag: taksa

Banorët dhe bizneset e Tiranës do paguajnë më shumë taksë prone...

Familjarët e Tiranës pritet të paguajnë në total 6.2 milionë euro si taksa për pronën në vitin 2020, sipas parashikimeve në projektbuxhetin e kryeqytetit...

“Kjo është çmenduri”, Gazetari pas propozimit të Veliajt: Do e quash...

Teksa ka bërë bujë me deklaratën e tij, kanë vërshuar qindra komente dhe reagime duke e kritikuar keq Erion Veliajn. Kujtojmë se Kryetari i Bashkisë...

Habit Veliaj, propozon një taksë për hyrjen e qytetarëve në Tiranë

Këtij vendi dhe qytetarëve të saj po i shtohen taksat dita ditës, ndërsa rrogat dhe pagesat e tyre janë në minimumin e normales. Ka bërë...

“Qeveria ka zhvatur qytetarët”, shpjegim i detajuar nga ish- deputetja: Projektbuxheti...

Duke rikthyer vëmendjen tek buxheti i shtetit, ish-deputetja Jorida Tabaku shkruan detajisht hallkat e probleme qe sjell miratimi i tij. Tabaku nuk e sheh pozitive,...

Rregulla të reja nga Janari, pesë kategoritë e makinave që nuk...

Nga janari i vitit të ardhshëm, kategorisë së makinave për të cilat nuk do të paguhen taksa do t’i shtohet një kategori e re,...

Aksioni informalitet/Malaj nuk i ndal kritikat për socialistët: Edhe një lopë...

Ish-ministri socialist i Financave, Arben Malaj nuk i kursen kritikat ende ndaj qeverisë. Në një status në FB ai ka folur kundër aksionit anti-informalitet...

FOTO/Taksa e re tek nafta, PD zbulon projektin mafioz të qeverisë:...

Partia Demokratike vazhdon dita ditës të publikojë shifra duke denoncuar planin e qeverisë për të vendosur taksën e re të naftës. Sipas ish-deputetes, Izmira Ulqinaku,...

“Rritja e çmimit të karburantit”, PD: Justifikohen me BE-në, ja si...

Partia Demokratike është përqëndruar tek rritja e taksës së naftës, një prej shqetësimeve që ndikon drejtperdrejt tek qytetarët. Sipas PD-së, çmimi i karburantit sot...

Taksa e naftës/Gazetari “nxjerr zbuluar” qeverinë: Çfarë i shtyn të stisin...

Gazetari i njohur i ekonomisë, Klodian Tomorri, ka përgënjeshtruar gënjeshtrën e Ministres së Financës e cila mohoi që qeveria Rama të kishte rritur taksën...

Taksa e re mbi naftën, ish-deputeti: Ja si Rama po mashtron...

Ka disa orë që kanë ndezur debatet dhe reagimet e forta pas informacionit se qeveria ka ndryshuar taksën për naftën, duke shtuar disa tarifa...