Tag: takim

Presidenti Meta takon diplomanten kroate dhe ambasadorin e ri slloven

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me ambasadoren kroate Sanja Bujas-Juraga, e cila përfundoi mandatin e saj në vendin tonë...

Basha shkon në Presidencë, takon Ilir Metën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  ka zhvilluar një takim paraditen e sotme me kreun e shtetit Ilir Meta. Takimi është  mbajtur në Presidencë dhe...

E FUNDIT/ Takimi i PD dhe LSI me ‘Venecian’ do të...

Lidhur me lajmin e mberritjes se eksperteve te Komisionit te Venecias ne Shqiperi, disa media, duke iu referuar nje axhende te paperditesuar, kane njoftuar...

Ministri Lleshaj takon Presidentin e Policisë Federale gjermane

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka publikuar në “Twitter” pamjet e takimit me Presidentin e Policisë Federale gjermane Dr. Dieter Romann, ndërsa flet për...

Zbardhet takimi i Kryemadhit me zyrtarin e DASH

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, priti në një takim në selinë e LSI drejtorin e ri për Europën Qendrore e Jugore në Departamentin Amerikan...

Kryetari i PD takim me drejtorin e zyrës së Europës, ja...

Kryetari i partisë demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me drejtorin e zyrës Europiane, ku në fokus të këtij diskutimi ishte pandëshkueshmëria e...

Zyrtari i lartë i SHBA të enjten në Tiranë , ja...

Drejtori për Europën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, David Kostelancik do vizitojë Tiranën. Kostelancik do të takohet me përfaqësues të forcave politike në...

Kriza politike/Presidenti Meta: 13 tetori e vetmja zgjidhje, mësoni nga...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u ka dërguar një mesazh të fortë palëve politike lidhur me mundësitë e zgjidhje së krizës së thellë që...

Presidenti Meta zhvillon takimin e fundit me ambasadorin austriak

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim të fundit me ambasadorin austriak në vendin tonë, Johann Sattler, teksa ky i fundit ka përfunduar tashmë...

Kryedemokrati Basha mbledhje urgjente me aleatët e PD

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur në një orar të pazakontë krerët e partive aleate. Burime nga selia blu thanë se takimi ka...