Tag: studentet

Dokumenti/ Studentët bëhen gati për protestë masive, listojnë arsyet

Këshillat studentorë të 7 univeristeteve në të gjithë Shqipërinë paralajmërojnë protesta të tjera nëse nuk do të plotësohen kërkesat e studentëve. Një përfaqësi e këshillave...

VIDEO/Momenti kur Lleshaj pritet me protesta, studentët i kërkojnë llogari: Na...

Ky është moment kur ministri i brendshëm pritet me protesta në qytetin e Durrësit, gjatë vizitës që zhvilloi në Universitetin Aleksandër Moisiu në Durrës. Disa...

Fuga: Përse propozoj 60 të drejta të mohuara për studentët

Arta Fuga Përse propozoj 60 të drejta të mohuara për studentët ! Te drejta individuale për studentët ! ———— Ligji aktual nuk iu njeh asnjë të drejtë pozitive...

Protesta e studentëve, Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë në bojkot

Fakulteti i Historisë dhe Filologjisë vazhdon dhe sot bojkotin. I njohur si një ndër fakultetet ku studentët vazhdojnë të mbajnë ende frymën e protestës,  ata...

VIDEO/’Mbylleni me kaq, se nuk dihet…”momenti kur Dekani iu bën presion...

Këto janë pamjet kur dekani i Fakultetit të Drejtësisë shantazhon studentët, duke u kërkuar të mbyllin protestën. Artan Hoxha u ka thënë studentëve, se po...

Vasili kërkesë qeverisë: Boll me komente, plotëso kërkesat e studentëve

Një reagim të ashpër ka kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, i cili i kërkon qeverisë të plotësojë kërkesat e studentëve. Në një...

Studentët këngë me iso labe për Edi Ramën, dëgjoni super-vargjet

Studentët e Shkencave të Natyrës i kanë drejtuar një mesazh kryeministrit Edi Rama me këngë labe. Performanca u mbajt në oborrin e Fakultetit të Juridikut...

Studentët e Shkencave të Natyrës u bashkohen atyre të Juridikut, hapin...

 Tensione te Fakulteti i Juridikut. Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës kanë hapur portën kryesore mo forcë duke iu bashkuar studentëve të drejtësisë...

VIDEO/ E rëndë, polici qëllon me grusht studentin në Fakultetin e...

Në një video të publikuar sot paradite shihet qartë një polic i cili në prani edhe të kolegëve të vet ka qëlluar me grusht...

Policia dhunoi studentët, deputetët e PD qëndruan gjatë gjithë natës tek...

Policia tentoi pas mesnates per te nxjerre studentet nga ngujimi tek Fakulteti i Drejtesise. Deputetet Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Flamur Noka, Endri Hasa, Ervin Salianji,...