Tag: studente

VIDEO/Studentët e dy fakulteteve në Tiranë ‘shpërthejnë’ në protestë, nis bojkoti...

Rikthehen protestat e studentëve. Ftesës së organizates Rezistenca Rinore per Revolte studentore me 22 Janar ora 11:00 tek Korpusi Universitar, studentet e Fakultetit të...

Tmerr në banesën me qera, studentëve në Durrës iu hyjnë hajdutët...

3 studentë në Durrës kanë perjetuar makth dhe frikë, teksa maskat u kanë hyrë në banesën me qera dhe iu kanë marrë lekët. Sipas policisë,...

FOTO/Studentët i rikthehen protestave, publikohen detajet e organizimit

4 dhjetori do të rikthehen në protestë studentët, pikërisht në vendin ku një vit më parë do të nisnin protestat masive studentore . Sërish për...

FOTO/Tre studentë të Ekonomikut shtrohen në spital, mesazhi denoncues zbulon detaje...

Një incident ka ndodhur te Fakulteti i Ekonomikut. Raportohet se 3 studentë janë dërguar në spuitalin e  Traumës. Informacione zyrtare nga policia ende nuk ka,...

FOTO/”Shihemi në takimin me Kryetarin e Forumit Rinor të CDU”, Këlliçi:...

Kreu i Forumit Rinor të PD, Belind Këlliçi ka zhvilluar takime intesive me të rinjtë përgjatë javës. Me anë të një postimi në rrjetet...

“Kush denoncon ministrat merr azil”, Shkëlzen Berisha ironizon thirrjen e Ramës

Nisma më e fundit e Kryeministrit Edi Rama ishte të luftonte korrupsionin në universitete, dhe për këtë kishte menduar planin më brilant duke nxituar...

Me studime në SHBA, ambasada jep njoftimin e rëndësishëm për vizat

Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët shqiptarë që janë pajisur me vizë dhe studiojnë në...

FOTO/”Turp!Studentët votojnë, ministrja zgjedh…”,ish-deputetja tregon çfarë ndodh në universitete

Që pas protestave të dhjetorit, ku studentët "shkundën" mirë qeverinë, këta të fundit vazhdojnë të kritikohen për punën e tyre, pasi studentët ende nuk...

Pedagogu flet hapur: Flirtoj me studentet, deri te seksi s’kam arritur

Marrëdhënie mes studentëve dhe pedagogëve janë ndoshta tabu të fliten, por nuk mund të përjashtohen rastet kur mes tyre lindin histori dashurie. Në Shqipëri...

Ku shkojnë paratë për studentët? Politekniku harxhon 70 mln lekë për...

Universitetet vijojnë t`i përdorin të ardhurat e studentëve për karburant apo sigurinë fizike ndërsa nuk ka asnjë masë për kërkimin shkencor. Universiteti Politeknik për...