Tag: studente

FOTO/”Turp!Studentët votojnë, ministrja zgjedh…”,ish-deputetja tregon çfarë ndodh në universitete

Që pas protestave të dhjetorit, ku studentët "shkundën" mirë qeverinë, këta të fundit vazhdojnë të kritikohen për punën e tyre, pasi studentët ende nuk...

Pedagogu flet hapur: Flirtoj me studentet, deri te seksi s’kam arritur

Marrëdhënie mes studentëve dhe pedagogëve janë ndoshta tabu të fliten, por nuk mund të përjashtohen rastet kur mes tyre lindin histori dashurie. Në Shqipëri...

Ku shkojnë paratë për studentët? Politekniku harxhon 70 mln lekë për...

Universitetet vijojnë t`i përdorin të ardhurat e studentëve për karburant apo sigurinë fizike ndërsa nuk ka asnjë masë për kërkimin shkencor. Universiteti Politeknik për...

Protesta e sotme studentore, ministrja e Arsimit gjen organizatorët

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka reaguar pas protestës që studentë të disa universiteteve zhvilluan para godinës së ministrisë. Vetë Shahini e titullon protestën një...

Studentët protestojnë nesër, të rinjtë tregojnë arsyen pse janë rikthyer

Studentët kanë njoftuar për një protestë kombëtarë ditën e nesërme. Arsyeja kryesore e rikthimit të tyre është mosplotësimi i kërkesave që ata kanë patur. Gjithashtu,...

Studentët e Korçës të vendosur, në 22 Maj para Ministrisë së...

Studentët e Universitetit "Fan Noli" në Korçë do ti bashkohen protestës kombëtare studentore të thirrur të mërkurën , 22 maj, para Ministrisë së Arsimit. Vendimi...

Ndryshimi i kufijve, Berisha flet për projektin: Eshtë i fondacionit të...

I rrethuar nga studentët demokratë europianë, ish-kryeministri Berisha ka nisur diskutimet me ta, lidhur me demokracinë, drejtësinë e problemet e tjera që ndikojnë drejtpërdrejt...

VIDEO/Protesta në Shkodër, studentja i derdh bojë në kokë Rektorit të...

Studentët e Universitetit të Shkodrës i kanë hedhur paraditen e sotme një shishe bojë në kokë rektorit Adem Bekteshi. Siç shihet edhe në videon e...

300 studentë europianë në Tiranë, ja premtimi që i bëjnë Bashës...

Kryetari i  PD, Lulzim Basha, do të takohet paraditen e sotme me 300 studentë europianë të “European Democratic Studentes”, e cila është organizata studentore...

Studentët gjobiten me 13.5 mln euro, zbuloni arsyen

Dy studentë u fajësuan se shkaktuan një zjarr të madh pyjor në rajonin italian të Comos dhe janë gjobitur secili me 13.5 milionë euro. Djemtë,...