Tag: shtator

PD vjen me plan në shtator, Basha tregon 8 masat kryesore

PD ka njoftusr se ka një plan kombëtar në shtator kundër krimit dhe pastrimit të parave. Lideri demokrat tregoi 8 masat kryesore për gjurmimin...

Rritet numri i bizneseve të mbyllura, shkaqet kryesore që sollën pezullimin...

Numri i bizneseve që kaluan në status pasiv, pra që kanë pezulluar aktivitetin e tyre, u rrit me 2.3 herë në krahasim me shtatorin...

Nga sot ulen ndjeshëm temperaturat, në disa vende do të arrijnë...

Ashtu siç ishte parashikuar prej ditësh, sot pritet të ulen në mënyrë të theksuar temperaturat në të gjithë vendin. Duke iu referuar Meteoalb, temperaturat ulen...

Muaji shtator si në verë, ja si do të jenë temperaturat...

Ditët e para të shtatorit kanë qënë të nxehta dhe me një mot kryesisht të qëndrueshëm. Në të njëjtën linjë, do të vazhdojë dhe për...

FOTO/Luhatje të motit, zonat ku do të bjerë shi dhe do...

Këtë të dielë priten thjellime dhe vranësira të shpeshta. Kryesisht shirat do të jenë mbizotërues në Veri dhe në Zonat Lindore, përgjatë pjesës së...

FOTO/Mot i qëndrueshëm në mëngjes, mesdita me reshje shiu në këto...

Temperaturat e ajrit do të vazhdojnë të jenë të larta. Fillimisht do të mbeten konstante në mëngjes dhe pastaj në mesditë do të arrijnë...

Vapa nuk ikën me gushtin, ja parashikimi i motit dhe temperaturat

Moti për ditën e parë të shtatorit pritet të dominohet nga moti i kthjellët. Gjithashtu nuk do të mungojnë as disa vranësira kalimtare kryesisht...

GRAFIKU/ Të ardhurat në muajin shtator 13%, më pak se plani

Një rekord tepër negativ është shënuar nga Administrata Tatimore gjatë muajit shtator, pasi janë mbledhur 13 për qind më pak të ardhura sesa plani....