Tag: shqiptare

1.3 ton kokainë kapet në Greqi, mediat: Erdhi nga Shqipëria, 6...

Një sasi prej pothuajse 1,3 tonë kokainë u sekuestrua mëngjesin e së shtunës prej departamentit të anti drogës së Mesolongjit,në bashkëpunim me DEA-n amerikane...

Shqiptarët renditen të tretët në përdorimin e kokainës, zbulohet shkaku kryesor

Zyra e Kombeve të Bashkaura, për drogën dhe krimin, e rendisin Shqipërinë në vendin e tretë me 2.5% të përdoruesve të kokainës ose që...

Bashkëpunimi me DEA-n amerikane, kapen 1.3 tonë kokainë: Të arrestuarit dyshohet...

Një sasi prej pothuajse 1,3 tonë kokainë u sekuestrua mëngjesin e së shtunës prej departamentit të anti drogës së Mesolongjit,në bashkëpunim me DEA-n amerikane...

1 mijë rrënjë kanabisi në papafingon e klubit të striptizmit, lidhja...

Elena Rafailidou, eshte grekja e cila rezulton e arrestuar pasi i gjetën rrenje kanabisi të kultivuara në klubin e nates që ajo zoteronte. Mesohet...

Përleshje e madhe mes shqiptarëve dhe pakistanezëve në burgun grek, ministria...

Nje përleshje mes të burgosurëve shqiptarë dhe atyre pakistanezë në Greqi ka sjelle dhe reagimin e ministrise se mbrojtjes, per shkak se sherri doli...

A ka ushtarë shqiptarë në bazat amerikane që u sulmuan në...

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se Forcat e Armatosura të Shqipërisë nuk kanë efektivë në Irak.Njoftimi u bë pas sulmit nga ana e Iranit...

DETAJE/Shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë, cila ishte skema e tyre e...

Policia spanjolle ka goditur një bandë shqiptare, e cila kryente vjedhje duke terrorizuar qytetarët në disa zona të Spanjës. Sipas raportimeve të mediave vendase, ky...

Mes tensioneve Mali i Zi voton ligjin për flamurin dhe simbolet...

Pas sherreve, debateve dhe zenkave, parlamenti i Malit të Zi mbrëmë ka votuar Ligjin për flamurin dhe simbolet kombëtare shqiptare. Ky ligj pritet që të...

EMRAT/Përplasja me armë në kufi, kush janë shqiptarët e arrestuar, 46-vjeçari...

Një shkëmbim me armë zjarri ndodhi mengjesin e sotëm në kufirin me Greqinë, duke lënë një polic grek të plagosur lehtë. Sipas informacioneve, perplasja ndodhi...

Grushte dhe shishe kokës brenda një diskoteke në Itali, plagoset rëndë...

Dhjetë persona u përfshinë në sherr masiv brenda ambienteve të një diskoteke në Itali.Sipas mediave italiane, diskoteka La Grotta di Artegna në provincën e...