Tag: shqiperia

Dëbohen nga Shqipëria dy diplomatët iranianë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka vendosur sot, që përfaqësuesit diplomatikë të Ambasadës së Republikës Islamike të Iranit në Shqipëri, z. Mohammad...

Marrja e Presidencës së OSBE-së, ish-ministri: Kam arsye personale të ndjehem...

Nga Besnik Mustafaj Marrja e Presidences se OSBE-se shenon pa dyshim nje afirmim me rendesi te Shqiperise si kontributore ne marredheniet nderkombetare. Si shqiptar deshiroj...

Frenoni shpejtësinë! Radari “Trucam” pezullon 75 patenta në 24 orë në...

Gjatë 24 orëve të fundit, në Tiranë, Durrës, Berat,  Fier, Fushë-Krujë dhe Lezhë janë pezulluar 75 leje drejtimi, për shpejtësi tej normave të lejuara,...

Vijojnë ngricat dhe i ftohti, në këtë qytet temperatura arrin -7...

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak informon  se sërish vendi do të ndikohet nga masa ajrore të ftohta e të qëndrueshme. Për rrjedhojë, moti parashikohet i kthjellët me...

Shqipëria ia kalon edhe Evropës për prodhimin e portokallëve

Shqipëria renditet e shtata në Europë për prodhimin e portokallëve në vitin 2018, duke u ngjitur një vend në renditje në krahasim me një...

Berisha me videomesazh: Viti që lamë pas ishte për shqiptarët viti...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bere nje rezyme te vitit qe lame pas, duke folur para shqiptareve me nje lidhje direkte ne facebook. Ish-kryeministri Sali Berisha...

Në rast të një luftë të tretë botërore, Shqipëria është një...

Marrëdhënia mes SHBA dhe Kinës, është veçanërisht e acaruar tani, dhe e përditshmja britanike, Express, i ka dedikuar një vëmendje të posaçme, vendeve më...

“Nëse miratohet paketa anti-shpifje”, Paralajmërimi nga PE: Shqipëria rrezikon kryesimin e...

Raporteri i Parlamentit Europian për Shqipërinë nga grupi parlamentar i PPE-së, David Lega, ka reaguar në lidhje me paketën “antishpifje” për median on-line, të...

“Përcaktuam zonat sizmike të Shqipërisë, keni hartografinë, merrni masa”, pas thirrjes...

Spiros Pavlidis, ish-pedagog dhe drejtor katedre i fakultetit te Gjeologjisë, Neotektonikës dhe Paleontologjisë në Universitetin Aristotelis të Selanikut sot Pedagog nderi, shpjegon në një...

“1850 ndërtesa në gjendje kritike”, BE ndihmon autoritetet shqiptare, shpall konferencën...

Inxhinierë shqiptarë dhe ndërkombëtarë, me mbështetjen e Ekipit të Mbrojtjes Civile të BE-së, kanë vlerësuar 1.850 ndërtesa që janë identifikuar si kritike nga autoritetet...