Tag: shkrimi

“Zgjedhjet vendore, a do të përfshihet Shqipëria nga dhuna”?

Mediat e huaja kanë filluar të pasqyrojnë situatën politike në Shqipëri, teksa ngrene dhe pyetje, dyshime lidhur me zhvillimet e fundit. Courrier des Balkans...

Rüb: Skenari më i mirë për Shqipërinë – shtyrja e zgjedhjeve...

Korrespondenti i "Frankfurter Allgemeine Zeitung", Matthias Rüb që mbulon Shqipërinë, ka deklaruar në një intervistë për Deutsche Wellen se ka mundësi për kompromis ku të...

Diplomatët e BE flasin për Shqipërinë: Nuk është ende e gatshme...

Zgjerimi i BE-së është bërë një patate e nxehtë për Brukselin dhe për shtetet anëtare. EurActiv ka shkruar për çështjen pas një debati të...

“Rama po udhëheq vendin drejt konfliktit civil”, Berisha: Paralajmërim tejet serioz

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një reagim për shkrimin e Dr.Ana K Scheer, e cila teksa bënte një përshkrim të detajuar të gjendjes ku...

DETAJE/Parulla për Borschardt, studentja e shoqëruar aktiviste, shqyrtohen pamjet filmike

Është liruar studentja pas marrjes në pyetje në lidhje me parullën e shkruar në murin e banesës së ambasadorit të OSBE në Tiranë, Bernd...

FOTO/Mediat serbe shkruajnë për Luana Vjollcën, moderatorja iu kthen përgjigjen epike

Luana Vjollca ka tërhequr vëmendjen e mediave serbe të cilat i kanë dedikuar dhe një shkrim moderatores. Sipas postimit që bën vetë Luana, mediat serbe...

FOTO/’Pafsha sa më shumë shqiptar t’u i mjel c***t Europës’, reagon...

Pas shkrimit të publikuar nga revista zviceriane e cila kritikonte shqiptarët duke marrë shembullin e këngëtares Loredana, ka reaguar bashkëshorti i saj, reperi Mozzik. Mozzik...