Tag: shkoder

LAJM I FUNDIT/Trafikonin emigrantët, arrestohen 2 persona në Shkodër

Në prangat e policisë së Shkodrës kanë rënë dy persona pasi trafikonin emigrantë drejt Malit të Zi. Njoftimi i policisë: Finalizohet me sukses operacioni policor “TRANSPORTUESIT”....

VIDEO/ Basha :Shkodranët refuzim rekord regjimit të Edi Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga Shkodra deklaroi se falënderon të gjiithë qytetarët shkodranë për refuzimin masiv që ata i kanë bërë regjimit...

Arrestohet ‘tmerri’ i Shkodrës, akuzohet për vrasje

Finalizohet me sukses operacioni i koduar “IRON HAND” Kapet dhe ndalohet një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore, i shpallur në kërkim për vrasje, i...

EMRAT/Incidentet në KZAZ-në e Shkodrës, Apeli liron dhe 5 të akuzuarit...

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën se sigurisë për të arrestuarit, të cilët akuzoheshin për  incidentet e KZAZ numër 3 të qytetit verior. Apeli ka...

EMRI/Pas 6 vitesh në detyrë jep dorëheqjen Drejtori i Tatimeve në...

Pas 6 vitesh në detyrë është dorëhequr Drejtori i Tatimeve në Shkodër Hysen Hysa. Ky i fundit është shprehur se është dorëhequr për arsye personale. Ne...

U kapën me 205 kg drogë në Shkodër, çfarë vendosi gjykata...

Gjykata e Shkodrës ka dhënë sot masën e sigurisë për pesë personat e arrestuar gjatë një operacioni ku u sekuestruan 205 kg drogë. Gjykata ka...

Ngjarje e rëndë në Shkodër, 19-vjeçari në gjendje kritike për jetën

Një tjetër ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në një tjetër qytet i njohur per ngjarje kriminale per kohet e fundit.Një i ri...

Shkodër/ Transportonin me furgon 300 kg lëndë narkotike, arrestohen 5 persona

Rreth 300 kg lëndë narkotike e tipit canabis sattiva është sekuestruar ditën e sotme në qytetin e Shkodrës. Ndërkohë bëhet me dije se 5 persona...

“Kërcënimi ndaj Arvi Bushatit”, Këlliçi: Nuk ka kriminel të Rilindjes që...

Kreu i FRPD Belind Këlliçi ka reaguar pas incidentit të ndodhur gjatë orëve të natës në Shkodër, ku është kërcënuar me jetë, kreu i...

“Do ta mbush kryt në plumba!”, ja si e kërcënojnë kryetarin...

Ish-deputeti I PD, Bardh Spahia ka publikuar një video të regjistruar gjatë natës, disa orë para se të startonin votimet moniste. Nga videoja, dëgjohen zërat...