Tag: Serbia

Këshilli i ambasadorëve shqiptarë i ‘tërheq veshin’ qeverisë: Të luajë rol...

Këshilli i Ambasadorëve shqiptare ka reaguar së fundmi duke dënuar veprimet e dhunshme ndaj ambasadës malazeze në Beograd. Keshilli ka bërë një apel si...

Sulmohet ambasada e Malit të Zi në Beograd, reagon PD: Heshtja...

Partia Demokratike ka reaguar pas sulmeve mbi ambasadën e Malit të Zi në Beograd. Në një deklaratë zyrtare, PD shprehet se në përbërje të...

“Shengeni i vogël”, Kurti planifikon takim me Ramën: Dua që Shqipëria...

"Shengeni Ballkanik" solli reagime të forta, ku shumë vunë në dukje mungesën e Kosovës dhe kishte nga ato komente që e cilësonin marrëveshjen të...

“E papranueshme që një nismë Rajonale lë jashtë Kosovën”, PDIU: Shqipëria...

PDIU ka reaguar pas takimit të Edi Ramës me liderët e Ballkanit (Serbisë dhe Maqedonisë) lidhur me mini-schengen, e propozuar per t'i dhene liri...

“Nuk na lënë amerikanët të bëjmë zgjedhje të parakohshme”, Ish-ministri: Çfarë...

Ish-ministri Ylli Manjani komenton zërat e fundit të cilët kanë qarkulluar idenë se amerikanët nuk lejojnë zgjedhjet në Shqipëri për shkak të problemit Serbi...

VIDEO/Vendoset tanku në stadiumin e Beogradit, Berisha: Luftënxitëse! Të reagojë UEFA

Sot ndeshen në Beograd, në stadiumin “Ylli i Kuq”, përfaqësueset e Serbisë dhe Kroacisë. Prej dy ditësh, para stadiumit është vendosur një tank serb,...

Lajmi nga Dacic: Trump viziton së shpejti Serbinë

Ivica Daçiç ka dhene sot një informacion të ri. Ai ka bere me dije se do te ketë vizitë nga Donald Trump në Beograd...

“U pikëlluan nga shqiponja”, stilisti tregon detaje për Serbinë në Eurovision:...

Edhe pse Eurosong 2019 përfundoi, dhe ato që mbeten janë kujtimet.  Një të tillë na ka treguar dhe stilisti i Jonida Maliqit. Këngëtarja kishte marrë...

FOTO/Një tjetër artiste shqiptare korr sukses të madh, çmenden mediat serbe

Makeup artistja e njohur me origjinë shqiptare, Foinika Kay arritjen më të madhe të saj në industrinë e grimit e ka pagëzuar me emrin...

Fotoja e përdhunimit të gruas kosovare mund të jetë e falsifikuar,...

Flora Brovina, deputetja nga Kosova, si duket ka vendosur ta sakrifikojë vetën duke mos treguar se kush e mashtroi. Ajo thotë që fotografinë nuk...