Tag: sali berisha

Berisha me videomesazh: Viti që lamë pas ishte për shqiptarët viti...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bere nje rezyme te vitit qe lame pas, duke folur para shqiptareve me nje lidhje direkte ne facebook. Ish-kryeministri Sali Berisha...

“29 vjet Partia Demokratike”/Berisha tregon arritjet e partisë: Domosdoshmëri përmbysja e...

Lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha ka kujtuar me disa fjalë të ndjera  sot 29-vjetorin e themelimit të kësaj partie. Në një mesazh në...

Takimi i Ohrit, reagon Berisha: Serbomadhi Vuçiç po krijon Jugosllavinë e...

Takimi i sotëm në Ohër, mes kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Edi Rama dhe Zoran Zaev dhe presidentit serb Alekandar Vuçiç, në...

Albin Kurti i shkon në zyrë Sali Berishës, ja çfarë diskutuan

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur në një takim liderin e Vetëvendosjes  dhe kryeministrin e ardhshëm të Kosovës, Albin Kurti. Sipas asaj që shkruan Berisha në...

“Edhe këpucët i blejnë njëlloj”/ Berisha publikon foton e Ramës, Vuçiçit,...

Ish- Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetin social një foto-montazh ku duken kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, Presidentët Thaçi e Vuçi si dhe...

Berisha: Baton Haxhiu, shef i Miladinit. Sa isha unë në pushtet...

“A është bërë pishman Sali Berisha për sulmet ndaj Baton Haxhiut?” I ftuar në Zonë e Lirë, ish kryeministri Sali Berisha ka vijuar akuzat ndaj...

Çfarë është Albin Kurti për Berishën? Ja si përgjigjet ish-kryeministri

I ftuar në “Zonë e Lirë”, ish kryeministri Sali Berisha, i pyetur nga moderatori Arian Çani, është shprehur me superlativa për liderin e Vetëvendosjes...

“Kam një sekret”, rrëfehet Sali Berisha: Çfarë më bën të ndihem...

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” është i ftuar ish kryeministri Sali Berisha, i cili disa ditë më parë festoi 75 vjetorin...

BERISHA/ Nje pyetje asgjesuese per kreun e Meduzes, Edvin Mafia!

Nga Sali Berisha Nje pyetje asgjesuese per kreun e Meduzes, Edvin Mafia! Ftoj çdo shqiptar qe sonte ti shtroje kete pyetje Edvin Mafise, njeriut qe bllokon...

FOTO/75-vjetori i ish-kryeministrit, Meta bën dhuratën e veçantë për Berishën

Një urim të veçantë i ka bërë Presidenti Ilir Meta, ish-kryeministrit Berisha për 75-vjetorin e lindjes. Kujtojmë se ishte vetë Berisha i cili me...