Tag: rruga e kombit

Qindra qytetarë kosovarë sjellin ndihma, hiqet përkohësisht pagesa në Rrugën e...

Qytetarët kosovarë kane qene ata që më shumti kanë dhuruar ndihma dhe kane hapur dyert e shtepive për banoret e prekur nga termeti. Pikerisht, per...

FOTO/Merr flakë gjatë ecjes autobusi në “Rrugën e Kombit”, reagon kompania:...

Një ditë më parë në “Rrugën e  Kombit” u përfshi nga flakët një autobus i linjës Tiranë-Prishtinë. Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme, rreth orës...

Kryehajdutet, kane fytyre dhe permendin parate e ndertimit te Rruges se...

Zedhenesja e PD Ina Zhupa i pergjigjet Erjon Braces per rrugen e Kombit dhe ia perplas ne fytyre vjedhjet e qeverise: Ndersa vjedhin si derra...

DOKUMENTI/ Agron Shehaj zbulon fitimet marramendese te koncesionit te Rruges se...

Shqipëria nuk është e varfër, por vidhet çdo ditë nga Rama dhe klientët e tij. Ky është bilanci i kompanisë që ka me koncesion...

EMRAT/ Aksidenti i rëndë në Rrugën e Kombit, ja kush janë...

Një aksident i rëndë ndodhi pak orë më parë në superstradën Milot-Rubik, pranë Urës së Zogut, ku u përfshinë dy automjete, përkatësisht Range Rover...

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, 5 të plagosur, dy...

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në aksin Milot- Rrëshen, pranë urës së Zogut. Nga të dhënat e para mësohet se...

LAJMI I FUNDIT/ Bie nga lartësia, humb jetën punëtori në Rrugën...

Një punëtor ka humbur jetën në Kukës, pasi ka rënë nga një lartësi. Mësohet se ngjarja ka ndodhur te ura Perbregut, rreth 6 kilometra...

VIDEO/PD pyet Ramën: Ku i ke 20 borëpastrueset mercedez benz në...

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka risjellë dhe njëherë në vëmendje deklaratën e Kryeministrit Edi Rama  në prillin e vitit që lamë pas,...

Qarkullim i vështirë në Rrugën e Kombit, deputetja: Asnjë shërbim nga...

Rruga e Kombit paraqet vështirësi në qarkullim, kur reshjet e dëborës janë prezente. Vetëm ditën e djeshme u shënuan dy aksidente, fatmirësisht pa pasoja. Deputetja e...

Nga Rruga e Kombit tek studentët, Shqipëria e protestave në 2018

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal...