Tag: qeveria

Austria do t’i monitorojë vetë paratë e saj, zbulohet shuma që...

Austria do të ndihmojë qeverinë shqiptare në përballimin e pasojave të tërmetit të datës 26 nëntor 2019, duke vënë në dispozicion 600,000 €, për...

“Dëshpërblim 2 milionë lekë”, Basha komenton nga Durrësi vendimin e qeverisë:...

I ndodhur në Durrës, gjate takimit me banorët e nje lagjeje në qytet, Lulzim Basha ka komentuar vendimin e qeverisë për dëmshpërblimin 2 milionë...

Kryeministri Rama jep ‘ultimatum’ për Vitin e Ri: Do të ketë...

Kryeministri Edi Rama nuk u ndal as sot pa 'ngacmuar' median dhe pa treguar masat që pretendon të marrë kundër saj. Ndërkohë që në seancën...

Paloka kritika: Të pafytyrë, në vend që të japin llogari ...

Ish-deputeti Edi Paloka ka reaguar sërish në rrjetet sociale lidhur me deklaratat e fundit të ministreve në Parlament. Paloka shkruan se qeveria ne Parlament i jep...

“Hera e parë që nuk ka asnjë qindarkë fondi buxhetor”, Berisha...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar së fundmi angazhimin e qeverisë për t'iu përgjigjur ekonomikisht situatës pas tërmetit. Sipas Berishës, pergjegjesi kryesor për post-situatën është kryeministri...

Braçe zë vendin e Ramës, ultimatum ministrave: Përqëndrohuni tek zonat rurale

Pasi Kryeministri Edi Rama njoftoi se nuk do te jete sot dhe neser, vendin e tij e ka zene Erion Braçe. Zv.kryeministri i bëri thirrje...

Në Shqipëri pas tërmeteve, Bebe Rexha e vendosur: Fondet do t’i...

Bebe Rexha ishte ndër personalitetet me famë botërore e cila shkeli vetë ne tokën shqiptare për të parë dëmet dhe vizituar familjet e banorëve...

Ish-deputetja: A duhej votuar ligji i fiskalizimit pa u mbushur shtatë...

Jorida Tabaku ka perqendruar vemendjen tek qeveria, teksa ka theksuar veprimin e saj të fundit, ku dhe pse vendi eshte në gjendje emergjente, qeveria...

VIDEO/Emergjenca dhe në Lezhë, Rama vendos buxhetin për familjet e prekura,...

Teksa shpalli gjendjen emergjente në Durrës, Tiranë, Laç tani kryeministri Rama po merret dhe me Lezhën, e cila ka deme te konsiderueshme nga tërmeti...

“Përgjysmim të vlerës”, Berisha: Shpirtkazëm ndaj pensionistëve, vetë vrapojnë në ishujt...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar së fundmi lidhur me shpërblimin e fundvitit që qeveria parashikon t'iu japë pensionistëve. Berisha e ka quajtur cinike dhe pashpirtësi...