Tag: qeveria

Rikthehet shqetësimi i vizave, Parlamenti holandez i shqetësuar për skemën e...

Rikthehet sërish shqetësimi per heqjen e vizave per Shqiperine. Flitet për katër grupe parlamentare në Holandë te cilat kanë kërkuar informacione nga Komisioni europian...

VENDIMI/Pas 8 vjetësh nga titulli i lartë, qeveria kujtohet t’i japë...

Prej 8 vitesh “Mjeshtër i Madh”, autori i qindra teksteve muzikore dhe jo vetëm, Jorgo Papingji deklaroi hapur se nuk e kishte marrë pensionin...

Si mund të neglizhohet rindërtimi i një shteti pas një tërmeti...

Situata me tërmetin në Shqipëri, ende nuk ka sjellë anën tjetër të medaljes, ku familjet e prekura nga kjo tragjedi, nuk kanë parë dritën...

Kurti i përgjigjet për herë të parë ‘presionit’ të Thaçit: I...

U bënë dy letra qe presidenti Hashim Thaçi i dërgoi kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe së fundmi Kurti i ka kthyer pergjigje pas...

Edhe Haradinaj mesazh Albin Kurtit: Krijo qeverinë ose hap rrugën

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka porositur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, që të gjejë formulën për të krijuar shumicën parlamentare në mënyrë...

LAJM I FUNDIT/Jep dorëheqjen kryeministri i Maqedonisë së Veriut

Kryeminisitri Zoran Zaev ka dhene doreheqjen, duke vendosur keshtu te largohet nga posti qeveritar duke i hapur rrugë Qeverisë teknike me mandatë tre mujor,...

VIDEO/PD takim me banorët e Thumanës, nis greva pas vendimit të...

Sekretari i pergjithshem i PD, Gazment Bardhi dhe ish deputetët Albana Vokshi, Lindita Metaliaj dhe Gent Strazimiri kane zhvilluar nje takim me banoret e...

Çfarë ndodhi në 2019, ish-ministri rendit ngjarjet: Përmendjani se çka bërë...

Janë 18 ngjarje, që ish-ministri Ylli Manjani i ka përzgjedhur për të treguar atë se çfarë ndodhi në 2019. Manjani nder te tjera shkruan se...

Rama nuk harron sulmet ndaj Mustafës dhe Kurtit në mesazhin e...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në videon e fundvitit ka hapur sërish temën e Kosovës, duke hyre kete here në çështjet e brendshme të...

DETAJE/”Mbi 10 mijë banorë do kalojnë Vitin e Ri në çadra”,...

Kreu i qeverisë Edi Rama, në mbledhjen e tretë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit ka bere dhe premtimet e para. Ai u shpreh se maksimumi...