Tag: protesta

VIDEO/”Po na shpronësojnë për një 20-katësh”, protestë tek Rr. e Kavajës:...

Pronarët e disa bizneseve në “Rrugën e Kavajës” kanë dalë sot në protestë duke denoncuar para mediave marrjen e pronave të tyre nga qeveria. Sipas...

DEVOLL/ Përfundon protesta , kryetari i PS nuk lëviz

Protesta e opozitës së drejtuar nga ish-kryetari i Bashkisë Devoll Bledion Nallbati eshtë mbyllur Bledion, ndërkohë që kreu i ri Eduard Duro ka qëndruar...

“Jepen mandatet në Bashkinë Devoll”, ish-deputeti: Shqipëria është në rrezik! Pakica...

Koordinatori i PD-së në Devoll, Endri Hasa ka dhënë informacione lidhur me protestën që u mbajt sot para Bashkisë, ku opozita bashkë me kryetarin...

Përplasjet tek Teatri, reagon Rama: Nuk keni mandat që të na...

Pas protestës së artistëve për mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar për herë të parë kryeministri Edi Rama. Rama shkruan shkurt në rrjete sociale, teksa flet...

Nuk ka qetësi për Ramën/ Thirrje për protesta ditën e hënë....

Java e ardhshme pritet të rikthejë protestat në Shqipëri. Pas pr/ligjit të qeverisë për rritur me 20 lekë litrin e karburantit, pavarësisht se Shqipëria ka...

FOTO/Basha mesazh të prerë pas protestës: Ja kush është prioriteti dhe...

Pas protestës së 10 Kombëtare me një pjesëmarrje të jashtëzakonshme, lideri demokrat ka falenderuar të gjithë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale,  Basha...

Protesta/Ish-ministri ironi: Të dilnin kaq njerëz për Ramën, do i kishte...

Ish-ministri Ylli Manjani e konsideron protestën e fundit të opozitës si më të madhen e këtyre kohëve. Gjithashtu, ai nuk ka kursyer ironinë për...

Pamje madhështore nga protesta, Vasili sjell videon: Faleminderit

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili falënderon dhjetëra mijëra qytetarë që iu përgjigjën thirrjes për të protestuar para kryeministrisë me qytetari, civilizim dhe kurajo. Pak minuta...

Shqiponja me 85 përqind të refuzimit të votimeve moniste “fluturon”...

Shqiponja e flamurit kombëtar është vendosur në qëndër të protestës së opozitës. Në zemër të saj shkruhet shifra “85%”, aq sa është përqindja e...