Tag: protesta

FOTO/”Kësaj gazetaruces gjejini burrë të qetësohet”, Protesta e Astirit vë përballë...

Në protestën 1 vjeçare të banorëve të Astirit ka patur qendrime të ndryshme, disa e kanë mbështetur ndersa te tjerë e kanë kritikuar duke...

FOTO/28 Nëntori ndryshe, VV në marshim protestë: Bashkim kauzash me hapa...

VetVendosja ka vendosur që këtë 28 nëntor të  pavarësisë të mos e kalojë vetëm me festë. Ajo ka ftuar të gjithë qytetarët të marrin...

VIDEO/Gratë e Astirit i hyjnë në konferencë Borchardt: Merre gishtin e...

Gratë e Astirit kanë surprizuar sërish ambasadorin Borchardt, duke bere atë që nuk pritej. Gratë kanë hyrë në konferencën që ambasadori po fliste për lirinë...

“Mesazh dashnorëve të protestave”, Manjani: Mos u ankoni për Lulin, po...

Ish-ministri Ylli Manjani u është drejtuar atyre që në Facebook shkruajnë kundër kryetarit të opozitës Lulzim Basha. Manjani thotë se çdo ankesë kundër tij apo...

FOTO/18 ditë në arrest, kush janë tre banorët e Unazës së...

Gjykata ka liruar 3 protestuesit e Unazës së Re, që ishin arrestuar 18 ditë më parë. Ilir Katiraj, Gramoz Shehu dhe Skender Doda ankimuan sot masën...

“Po nuk u hapën negociatat opozita në protestë”, Shehi flet për...

Në intervistën e fundit të Dash Shehit, aleatit të Bashës, në Ora News, kuptuam se opozita do të jetë më aktive nëse këtu nuk...

VIDEO/”Arrestimet dhe dhuna ndaj banorëve të Astirit”, PD padit krerët e...

Partia Demokratike ka paditur Drejtorin e Policisë së Qarkut Tiranë, Shefin e Komisariatit të Policisë së Shtetit nr. 6, Punonjësit e Policisë së Shtetit,...

Sazan Guri tregon kërcënimin nga drejtori i policisë: Nëse shkon prapë...

Situata me Unazën e Re, e kthyer tashmë në kauzë, ka rifilluar të jetë plot tensione, ku se fundmi ka patur presione dhe kërcënime. Ambientalisti...

VIDEO/Protestë tek Drejtoria, ish-deputeti bashkë me banorët e Unazës: Iu bëj...

Banorë e Unazës së Re po zhvillojnë një protestë para Drejtorisë së Policisë në  Tiranë, nga ku po shoqërohen dhe nga ish-deputeti Klevis Balliu. Ish...

“Unaza”/Shihni pamjet kur policia arreston një prej personave kryesorë të protestës,...

Rezistenca e banorëve të Unazës i kaloi disa muaj, ndërsa janë shprehur të vendosur të mos dorëzohen. Por teksa banorët janë kembengulës, qeveria i sheh...