Tag: protesta e studenteve

ARTAN FUGA/ “Unë sot jam në grevë…”

Nga Artan Fuga Unë sot jam në grevë, si antar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamentale, i asamblesë të fakultetit histori – filologji të Universitetit...

Fakulteti Ekonomik i thyen turinjtë Edvinit”, Berisha publikon videon

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” është shprehur se studentët e fakultetit të Ekonomisë i kanë thyer “turinjtë” me bojkot...

FOTO/ Fakulteti i Shkencave të Natyrës pro bojkotit! Ja rezultatet pas...

Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës, kanë votuar në pjesë dërrmuese kundër zhvillimit normal të mësimit pa u plotësuar kushtet e tyre më...

Ramën se mbajnë nervat, nxjerr studenten jashtë se i ndërpreu fjalën

Një incident ka ndodhur në Qytetin Studenti ku po prezantohet projekti i Kampusit të ri të Universitetit. Një studente i ndërpreu fjalën kryeministrit Edi Rama...

Skandali/ “Dialogun” me studentët, Rama e bën me mësues të shkollave...

Një tjetër skandal është denoncuar sot lidhur me të ashtuquajturin “dialog” të Kryeministrit Edi Rama me studentët protestues.  Gjatë takimit të djeshëm me “studentët”, janë...

VIDEO/ “Nuk të vjen turp që flet si rrugaçe”, pedagogu fyen...

Një pedagog i Universitetit të Arteve ka fyer një studente greviste në një kohë që protesta studentore dhe bojkoti i auditorëve prej tyre është...

Pedagogët e Filologjikut të hënën në protestë: “Të rrëzohet Ligji për...

Ditën e hënë pedagogët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë kamë paralajmërur protesta. Ky vendim është marrë në mbledhjen e asamblesë, ku ata kanë shprehur...

Rama ashpërson tonet me pedagogët: Do bashkohem me studentët dhe do...

Kryeministri Edi Rama nga prezantimi i “Paktit për Universitetin”,  ka debatuar me zv/ rektoren e Universitetin e Tiranës, Gentiana Kerën. Ka qenë deklarata e...

FOTO/ Mashtrimi i Ramës, Berisha: Shumica e studentëve janë për bojkot

Mbi 60 % e studentëve të fakultetit të urbanistikës dhe arkitekturës kanë votuar pro vazhdimit të bojkotit të mësimit, si pjesë e protestës së...

FOTO/ Inxhinieria e Ndërtimit voton, ja çfarë kanë vendosur studentët

Studentët e kanë zhvendosur protestën e tyre pranë fakulteteve, ku përveç bojkotit të mësimit ata edhe janë ngujuar në auditore. Por ka pasur edhe nga...