Tag: prostitucion

Prostitucion në lokalin e tij, zbulohet 43-vjeçari nga Fieri, çfarë iu...

Policia e Belshit ka vënë në pranga një 43-vjeçar nga Fieri, ndërsa ka proceduar në gjendje të lirë edhe pesë shtetase të tjera për...

DETAJE/Donin të trafikonin të renë për qëllime prostitucioni, pranga punonjëses në...

Eshtë parandaluar një rast i shfrytëzimit të prostitucionit. Burime nga policia bëjnë me dije se pas një operacioni kanë vënë në pranga 2 persona,...

DETAJE/Kurthi për të shfrytëzuar të miturën për prostitucion, nuk ka “mëshirë”...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 15 vite burg për Enea Sinanin dhe Elton Drapin pasi akuzohen kanë shfrytëzuar për qëllime prostitucioni një...

Arrestohen 9 vajza shqiptare në Maqedoni

Nëntë vajza nga Shqipëria janë ndaluar në Maqedoni nga policia. Gjatë një aksioni policor prej orës 22:00 të natës së mbrëmshme deri në ora 04:00...

Nga droga tek prostitucioni, arrestohet shqiptari me ‘shumë’ fytyra!

Ai jetonte në Greqi në dukje si një qytetar i rregullt, por shqiptari 34 vjeçar ishte një "njeri me shumë fytyra", për shkak të...

“Nëse ikën je e vdekur ti dhe fëmija yt” shqiptarja tregon...

Trafkimi i qënieve njerëzore është një ndër fenomenet më negative që ka shoqëruar tranzicionin e gjatë në Shqipëri pas vitit 90. Siç njofton gazetarja Mimoza...

Artikulli i Sky News: Dëshmi tronditëse të shqiptareve të përdorura si...

Televizioni Sky News i ka kushtuar një artikull çështjes së trafikimit të qenieve njerëzore nga Shqipëria drejt Britanisë. Gazetarët kanë shkuar në një qendër rehabilitmi...

Zyrë prostitucioni në Tiranë, arrestohet menaxheria, 3 vajzat shpëtuan nga prangat

Menaxheri i nje qendre masazhi ne Tirane eshte arrestuar ndersa tre vajza te tjera do te hetohen ne gjendje te lire. Policia kreu sot...

Spanjë, shqiptarët të “tmerrshëm” për sa i përket shfrytëzimit të prostitucionit,...

Shqiptarët janë të dytët për sa i përket numrit të të arrestuarve për shfrytëzim prostitucioni në Spanjë. Në ditën evropiane kundër trafikimit të qenieve njerëzore,...

Seks në qendra masazhi në Tiranë, zbardhen përgjimet, të përfshirë njerëz...

Detajet dalin në dritë në përgjimet e kryera për llogari të hetimit të zhvilluar ndaj tre administratorëe të këtyre qendrave, të proceduar penalisht dy...