Tag: policia

‘Na pyesin a ke tv, vetë udhëtojnë me helikopter’, Denoncimi: Policëve...

Një punonjës i Policisë së Shtetit ka denoncuar përbuzjen dhe diskriminimin që drejtuesit u bëjnë, duke mos u dhënë dietat e orëve jashtë punës. Në...

Shqipëria, ndër vendet me numrin më të lartë të policëve në...

Sipas përllogaritjeve të Monitor, ka 370 policë për çdo 100 mijë banorë që jetojnë në Shqipëri, mbi mesataren e Bashkimit Europian. Në vendet anëtare...

Arrestohet shqiptari 37-vjeçar i dënuar me 9 vite burg

Policia e Portoferraio, në Itali ka arrestuar një shqiptar 37-vjeçar në ishullin Ebla, ndaj të cilit kishte një urdhër ndalimi të lëshuar nga gjykata...

VIDEO/Durrësi dhe Vlora në “sitë”, vazhdon aksioni për lirimin e plazheve

Në Durrës dhe Vlorë u përqendrua aksioni i radhës i policisë shqiptare në kuadër të operacionit “Plazh i lirë”. Sipas njoftimit nga Policia, në Durrës, lirohen...

Sherr mes të rinjve në Bilisht, njëri qëllon me automatik, policia...

Një 25-vjeçar nga Bilishti është shpallur në kërkim nga policia e Devollit për vrasje e mbetur në tentativë.Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në...

VIDEO/Policia rrugore bën bilancin e javës: 17 të arrestuar dhe plot...

Policia rrugore ka publikuar disa shifra te arrestimeve, pezullimit të lejave dhe procedimeve nisur nga aksionet dhe kontrollet në rrugët e Tiranës. Rrugoret e kryeqytetit...

Kapet kanabis në Selenicë, në pranga 3 persona, mes tyre një...

Policia e Vlorës ka arrestuar 4 persona dhe ka shpallur një tjetër në kërkim. Dy prej tyre janë arrestuar për kultivimin e kanabisit, ndërsa...

DETAJE/Biznesmeni nga Korça kërcënohet me jetë, i kërkohen 5 mijë euro:...

Policia e Korçës ka goditur një rast në fushën e gjobëvënies duke i vënë prangat një 37-vjeçari të dënuar më parë për vrasje, pasi...

Policia jep detajet, ja plazhet që u liruan nga zaptimi: Procedim...

Policia e Shtetit ka njoftuar këtë të hënë se vijon operacioni për lirimin e hapësirave publike nëpër plazhet e Shqipërisë. Autoritetet njoftojnë gjithashtu se...

Tiranë/Policia arreston hajdutët,vidhnin kasetat shpërndarëse të internetit

Tiranë Vidhnin kasetat shpërndarëse të internetit nëpër pallate duke dëmtuar fibrat optike dhe së fundmi ne zyrat e njësisë se mirëmbajtjes se rrjetit elektrik në...