Tag: policia

Drejtonte motorin pa patentë, 85-vjeçari ndalohet nga policia

Policia e Sarandës ka referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës së Parë Sarandë, për një të moshuar pasi drejtonte një motor pa patentë. Sipas...

EMRAT/Vazhdojnë rastet e armëmbajtjes pa lejë, kapen me pistoleta në lokal...

Janë vënë në pranga nga Policia e Elbasanit ka vënë në pranga dy persona të cilët u kapën me pistoleta në një lokal. Sipas policisë,...

Ja si u mbrojt autori i vrasjes makabre para prokurorit, dalin...

Rezulton se Zykaj e ka kryer aktin makabër për motive banale, vetëm se dy nga kushurinjtë e tij e kishin akuzuar për vjedhjen e...

VIDEO/Policia nuk merr përsipër asnjë faj për aksidentin në Kamëz, tregon...

Policia nuk ka marrë persipër asnjë faj në lidhje me aksidentin e ndodhur ne Kamëz. Ajo ia ka "ngarkuar" fajin drejtueses së mjetit dhe...

Iu vidhte shtëpitë banorëve të Maqellarës, arrestohet 24 vjeçari

Ishte i dyshuari kryesor për disa nga vjedhjet më të bujshme në zonën e Bulqizës. Një 24-vjeçar nga Bulqiza ka rënë në prangat e policisë. Viktor...

DETAJE/Ekzekutimi me armë në Shkodër, viktima një emër i njohur, i...

Detaje të tjera mësohen nga ngjarja e rëndë e ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Shkodrës, ku Fatbardh Lici u qëllua me armë. Policia...

Vdekja e pushuesit kosovar në Lezhë, spitali përgënjeshtron policinë

Një burrë nga Kosova ka humbur jetën mesditën e sotme në Lezhë teksa po bënte plazh në zonën e Ranës së Hedhun. Rreth orës 13:25...

Shqiptarët e dehur “bëjnë namin” në Itali, sherr me grushte dhe...

Dy shqiptarë përfunduan në prangat e karabinierëve në Itali, pas një sherri që ndodhi në një bar në Piazza Cavour në Terlizzi. Gjithçka ndodhi gjatë...

VIDEO/Përdorimi i telefonit, alkol dhe shpejtësi e ‘çmendur’ në kryeqytet, policia...

Policia rrugore njofton se ka ndëshkuar disa drejtues mjetësh për mosrespektimin e rregullave të qarkullimit rrugor. Kryesisht nga kontrollet në kryeqytet, në orët e vona...

DETAJE/Gjyshja e gjeti pa jetë brenda në vaskë, 22 vjeçari vuante...

I riu 22 vjeçar u gjet pa jetë nga gjyshja e tij brenda në vaskë mëngjesin e djeshëm. Një ditë pas ngjarjes,ende nuk janë...