Tag: PD

“29 vjet Partia Demokratike”/Berisha tregon arritjet e partisë: Domosdoshmëri përmbysja e...

Lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha ka kujtuar me disa fjalë të ndjera  sot 29-vjetorin e themelimit të kësaj partie. Në një mesazh në...

Ditëlindja e 29-të e PD, Basha: Jemi partia e shpresës, shqiptarët...

Në ditëlindjen e 29 të Partisë Demokratike, kryetari Lulzim Basha ka përcjellë mesazhin se kjo parti ia dalë të jetë partia e shpresës. "Kjo është...

“29 vite më parë u themelua PD”, Pollo risjell momentet: Ne...

Duke publikuar një foto të viteve kur demokracia po rilindte në Shqipërine e pas-diktaturës, Genc Pollo ka shkruar disa fjalë për themelimin e Partisë...

Basha me bizneset e prekura nga tërmeti: Dëmet me qindra mijëra...

Lulzim Basha ka takuar në Durrës bizneset e prekura nga termeti. Sipas Bashës, dëmi në një biznes fason vlen me qindra mijëra euro. Në Durrës...

VIDEO/”Po fshihet e vërteta në Thumanë”, Bardhi: 2 ditë pas tërmetit...

Gazmend Bardhi, sekretari i përgjithshëm i PD, ka evidentuar përplasje në deklaratat e Artur Bushit dhe Erion Braçes përsa i perket termetit dhe shembjes...

FOTO/Vokshi nxjerr bllof Ramën, publikon urdhërin që detyron policët të japin...

Kryeministri Edi Rama e mohoi kategorikisht mengjesin e sotëm, faktin se ai dhe qeveria e tij ka detyruar punonjësit të japin rrogen e tyre...

FOTO/Basha sërish thirrje: S’duhet humbur kohë, 150 mln $ për oligarkët...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka vizituar sot banorët në Rrëzë të Krujës ku me dhjetera familje me fëmijë të mitur janë në qiell...

“Urdhër skandaloz”, Vokshi siguron dokumentat: Rama nuk u heq 150 mln...

Ish-deputetja Albana Vokshi ka akuzuar qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama si pergjegjes per heqjen e rrogës së mësuesve dhe policëve. Ish-deputetja disponon dokumentat dhe e...

Udhëzimi i Bashës për ish-deputetët: Takoni të prekurit nga tërmeti, por...

Në situata të tilla, politikanët janë të parët që nuk duhet të perfitojnë për të marrë vemendje, por duhet të punohet intesivisht per te...

“Nuk ka buxhet për shëndetësinë”, PD: Do shkojnë për 4 koncesione...

Nga selia blu, ish-deputeti Bardh Spahia është ndalur tek shëndetësia, duke denoncuar raste te tjera qe lidhen me projektbuxhetin e vitit 2020. Sipas PD-së, nuk...