Tag: Partizani

Partizani e nis me këmbë të mbarë, rezultat premtues për kualifikimin...

Eshtë zhvilluar ndeshja e parë për skuadrën shqiptare, e vlefshme për ligën e Kampionëve. Ndeshja mes Partizanit dhe Karabakut është mbyllur e bardhë pa...

Lajm i keq per Partizanin, humb jeten tragjikisht futbollisti

Klubi i Partizanit dha një lajm mjaft të hidhur mesditën e sotme ne lidhje me nje prej lojtareve te vet. Ish-futbollisti Arber Aliu është ndarë...

I riktheu te titulli, Skënder Gega largohet nga Partizani

Zyrtarizohet gjithçka. Skënder Gega nuk do të jetë trajner i Partizanit për sezonin e ardhshëm. Konfirmimi ka ardhur nga faqja zyrtare e klubit kryeqytetas, që...

VIDEO/Festa e çmendur e tifozerisë, Partizani kampion pas 26 vitesh

Një triumf i pabesueshëm i skuadrës së Partizanit. Të kuqtë fituan derbin ndoshta më të bukur të historisë, duke qenë se janë rikthyer kampion...

Mbyllet në barazim Partizani-Laçi, plas sherri në tribunën ‘Vip’

Përfundimi i ndeshjes Partizani-Laçi, i mbyllur me rezultatin 1-1, ka sjellë tensione dhe përplasje në tribunën vip. Siç duket nga fotot e mëposhtme, forca të...

Dëmtohen Lila e Binaku, Panuçi fton lojtarin e Partizanit në kombëtare

Federata Shqiptare e Futbollit njofton se për shkaqe dëmtimi, nga grumbullimi i ekipit kombëtar pas ekzaminimeve mjekësore të nevojshme largohen Andi Lila dhe Egzon...

Derbi Tirana-Partizan ‘lë për të dëshiruar’, e gjithë vëmendja tek tifozët

Është mbyllur në barazim pa gola derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit.  Në një ndeshje ku ishin marrë masa të rrepta nga ana e...

Merren masa për derbin Tirana-Partizani, policia blindon stadiumin

Ditën e sotme do të zhvillohet derbi mes Partizanit dhe Tiranës dhe për këtë arsye policia e Tiranës ka nxjerrë  planin e masave për...

Skënderbeu në krizë, Partizani mposht korçarët dhe kryeson Kampionatin

Partizani ka mposhtur Skënderbeut me rezultatin 0-1 në supersfidën e zhvilluar në Korçë. Goli i Malës në minutën e 3-të i ka dhuruar fitoren...

Partizani fiton me përmbysje derbin Kryeqytetas, bardheblutë “dështojnë” sërish

Rubin Hebaj vesh me të kuqe kryeqytetin. Sulmuesi shkodran ishte autori i një përmbysje të paharrueshme ndaj Tiranës, duke shënuar një dopietë në fitoren...