Tag: parlamenti

Kosova drejt zgjedhjeve, shpërndahet Parlamenti, reagon Haradinaj

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur sot që me 22 gusht të vendoset për shpërbërjen e Parlamentit. Kjo nënkupton se Kosova do të...

Qëllojnë në një ditë, ja manovra e Kuvendit për të shmangur...

Për të shmangur incidente, Kuvendi i ka paprirë atyre duke marrë masa për ti parandaluar. Duke qënë se më 8 Korrik, opozita zhvillon protestë kombëtare,...

Ja cilat janë 11 rastet e dhunimit të Kushtetutës nga Parlamenti...

Nëse dikush ka ende dilemën dhe kuriozitetin të dijë se kush janë shkeljet e Parlamentit monist ndaj Kushtetutës, përgjigjen ua jap ish-ministri Ylli Manjani. Ish-ministri...

“Parlamenti si landfill”, Ish-deputeti thirrje opozitës së re: Braktisni sa më...

Ish-deputeti i PD-së i ka gjetur një emërtim parlamentit të ri në vend. Tritan Shehu e ka quajtur Parlamentin si “Landfillin” e ri antikushtetues...

A do ta shpërndajë Presidenti Parlamentin? Ja si përgjigjet këshilltari i...

Bledar Dervishaj, këshilltar ligjor i Presidentit të Republikës Ilir Meta, iu ka dhënë përgjigje shumë pikëpyetjeve të ngritura pas zhvillimeve të fundit në vend...

“Ore e njohin këta deputetët procedurën administrative apo jo?”

Teksa në Parlament vijon debati mbi shkarkimin e presidentit Ilir Meta, ku socialistët duan të votojnë rezolutën, profesor Artan Fuga sjell në vemendje një...

‘Rama duket si një “Daci Bao” kinez’, Maliqi këmbëngul: Të shpërndahet...

Deputeti i pavarur  Lefter Maliqi prej disa ditësh ka bërë thirrje për shpërndarjen e Kuvendit. Edhe ditën e sotme, teksa zhvillohet seanca, ai sugjeron...

Përgjimet, godet Maliqi: Të shpërndahet parlamenti, vendi të shkojë në zgjedhje...

Deputeti Lefter Maliqi i qëndron bindjes së tij se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme dhe parlamenti duhet të shpërndahet. Maliqi në një...

Premtimi i Bashës: Do zhbëjmë çdo akt të këtij parlamenti ilegjitim

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga Elbasani u ka bërë të ditur shqiptarëve se nuk do të njohin asnjë akt të këtij parlamenti...

FOTO/Ish-deputeti ndjek zgjedhjet europiane në Suedi bashkë me Arba Kokalarin

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Endri Hasa, ka uruar nga afër Arba Kokalarin për zgjedhjen e saj si deputete në Parlamentin Europian. Ai ndoqi nga...