Tag: parlamenti

Mes tensioneve Mali i Zi voton ligjin për flamurin dhe simbolet...

Pas sherreve, debateve dhe zenkave, parlamenti i Malit të Zi mbrëmë ka votuar Ligjin për flamurin dhe simbolet kombëtare shqiptare. Ky ligj pritet që të...

Paketa anti-shpifje kalon për votim, nesër mbahet protestë para Parlamentit

Nesër do të mbahet një protestë që do të organizohet përpara Parlamentit kundër paketës antishpifje të propozuar nga Qeveria e Edi Ramës. Protesta do të...

FOTO/Nuk largohet nga politika, Ramush Haradinaj regjistrohet si deputet

Kryeministri ende në detyrë, Ramush Haradinaj ka njoftuar se është regjistruar si deputet i legjislaturës së ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Përmes një postimi në...

“Shpërndarje të parlamentit”, Rama i përgjigjet Metës: Më duket si shprehje...

Kryeminitri Edi Rama i ëhstë përgjigjur interesit të gazetarëve në lidhje me deklaratën e presidentit Ilir Meta nëse ngërçi kushtetues bëhet i pazgjidhshëm, mund...

FOTO/Përplasja për Kushtetuesen, Kuvendi pritet të votojë për dy anëtarët

Sot në orën 10:00 do të zhvillohet seanca plenare e radhës. Pritet që në këtë seancë të votohet dy anëtarët e rinj të Gjykatës...

“Nuk ka Zot none që të më kërcënojë mua”, nuk ngelet...

Nuk ka qënë vetëm Rudina Hajdari ajo e cila është kërcënuar, gjithmonë sipas deklaratës së saj në seancën e sotme. Debatet në Parlament kanë vijuar...

Rudina Hajdari “sulmon” kryeministrin Rama: A mos ke frikë nga Bushati,...

Replika të forta ka patur mes deputetësh në seancën parlamentare te dites së sotme. Rudina Hajdari është bërë sërish protagoniste, duke u perpjekur të...

FOTO/”Evropa gati t’iu ndihmojë”, reagimi dhe mesazhi i Presidentit të...

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, ka reaguar me një mesazh pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 5.8, që tronditi Shqipërinë pasditen e së...

Mazhoranca vijon “betejën” me Presidentin, rrëzohen dy dekretet e Metës

Mazhoranca vijon të tregohet kokëfortë me presidentin Meta dhe diten e sotme ka rrëzuar dy dekrete të presidentit, atë për Kodin Penal, si dhe...

EMRAT/”Djegia e Kuvendit”, deputetët thërrasin kreun e SHISH-it në Komisionin e...

Pas deklaratës së Presidentit, Ilir Meta në Komisionin Hetimor ku u shpreh se në datën 8 qershor kishte të dhëna se do të digjej...