Tag: para

“Autorët ishin të maskuar, njëri shkelmoi derën”, detaje nga grabitja e...

Detaje të reja mësohen nga grabitja e ndodhur në Fushë Bulqizë. Ende nuk është konfirmuar shifra e saktë e grabitur, por nga burimet e...

VIDEO/Drilon Hoxha flet hapur: Me filmin e parë kam blerë shtëpi,...

Të jesh aktor në një vend si Shqipëria është sfidë më vete, pasi aktorët nuk suportohen aq sa e meritojnë financiarisht, por dhe moralisht. Jane...

Sekuestrohet shumë e madhe parash në Fier, policia jep detajet

Policia e Fierit ka sekuestruar një shumë të madhe parash. Nga informacionet paraprake bëhet me dije se shuma e madhe eshte fituar nga aktivitet...

DETAJE/Zbulohen 3 gjobënësit vëllezër, si kërcënonin qytetarin: I kërkonin 50 mijë...

Goditet një tjetër rast i gjobëvënies. Policia finalizon operacionin “BROTHERS". Operacioni nga DVP Tiranë dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda. Vihen në pranga tre vëllezër,...

Mban 6 të dashur brenda një muaji, kjo është bjondja e...

Një studente nga Londra e ka zgjidhur problemin e saj me shpenzimet.  Ajo ka gjetur mënyrën efikase për të siguruar të ardhurat, gjë që...

Institucionet shqiptare ngrenë alarmin: Ja si mund t’ju vjedhin paratë kur...

Nëse kryeni transferta monetare jashtë shtetit, duhet të tregoni kujdes. Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit dhe Pastrimit të Parave ka bërë një njoftim me...

LAJM I FUNDIT/Sekuestrohen 1.5 mln euro llogari bankare në Tiranë

Policia e Shtetit ka finalizuar një operacion për goditjen e krimit ekonomik e financiar, ndersa ka sekuestruar 1,5 milionë euro llogari banke, të dyshuara...

Nisma e qeverisë, ja shteti që ofron 30 mijë € për...

Ashtu si shumë vende të tjera anëtare të BE-së, vendi po vuan nga një mungesë pune, ku punëtorët po largohen nga vendi në kërkim...

EMRAT/Grabitja e parave në Rinas, hetim pasuror për të arrestuarit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetim pasuror për 6 të ndaluarit për grabitjen e Rinasit të ndodhur më 9 prill të këtij...

Sekuestrohen 1 milion euro pasuri të paluajtshme në Durrës, policia jep...

Seksioni Kundër Pastrimit të Parave në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Durrësit, ka vënë në sekuestro një shumë të...