Tag: padi

Votimet në Lezhë, padi për komisionerët dhe numëruesit e PS

Partia Demokratike ka paditur komisionerët dhe numëruesit e Partisë Socilaiste në Lezhë, për zgjedhjet lokale të 30 Qershorit. PD dega Lezhë ka paraqitur në Prokurorinë...

Shoqata e Gjyqtareve padi Këshillit të Ministrave: Heqja e pasaportës diplomatike,...

Shoqata Kombëtare e Gjyqtareve të Republikës së Shqipërisë ka paditur në Gjykatën Administrative, Këshillin e Ministrave për vendimin që u heq të drejtën për...

E PLOTE/Bashkia padit KZAZ-në e Kukësit: Mbajnë të bllokuar me forcë...

Bashkia Kukës ka paditur për shpërdorim detyre anëtarët e KZAZ nr.11 të qytetit të Kukësit. Duke theksuar se anëtarët e kësaj KZAZ-je vazhdojnë të...

“Ka pamje filmike…”, PD: Të nisin hetimet për dhunën ndaj Dollapit

Partia Demokratike ka dënuar me ashpërsi dhunën kriminale të policisë kundër protestuesve të shtunën dhe kundër sekretarit organizativ Sahit Dollapi. Në një deklaratë për mediat,...

Kush e vrau Admir Muratajn? Vajza e tij padit Policinë e...

Disa javë pas vrasjes së tij, familja e Admir Murataj ka depozituar sot një kallëzim penal në prokurori ndaj Policisë së Shtetit. Padia është ngritur...

Kallëzimi penal në Prokurori, kryebashkiaku i Kavajës-Ramës: Ke hall se kandidatët...

Kryebashkiaku Isa Sakja ka reaguar ditën e sotme duke dhënë një përgjigje për kallëzimin penal ndaj tij. Më herët, bëjmë me dije se Inspektorati Kombëtar...

PD, padi penale për helmimin ndaj protestuesve, Lleshaj të pezullohet nga...

Partia Demokratike paditi Ministrin e Brendshëm dhe disa punonjës të Policisë së Shtetit për shpërdorim detyre dhe veprime të paligjshme kundër protestuesve. “Është e provuar...

Rama çon në gjyq ish-kryeministrin Berisha, ja sa para i kërkon

Kryeministri Edi Rama ka paditur sot ish-kryeministrin Sali Berisha për shpifje. Padia lidhet me akuzat që Berisha ka bërë ndaj Ramës për paktin me Greqinë. Rama...

Nuk e pyetën kur lindi, 27 vjeçari padit prindërit

Një burrë 27-vjeçar ka në plan të padisë prindërit e tij, sepse nuk kanë marrë pëlqimin e tij për ta sjellë atë në jetë. Raphael...

Akuzat për lidhjet me ish-sigurimin e shtetit, Bujar Sheshi kallëzim penal...

Prokurori Bujar Sheshi ka bërë një kallëzim kundër Autoritetit të Dosjeve. Ky kallëzim vjen si pasojë e  akuzave që i janë bërë se ka...