Tag: opozita

PD i kujton foton me Obamën Ramës: Duhet të merresh vetë...

Ndërkohë që mazhoranca akuzon opozitën për lobim rus, PD i është përgjigjur duke i rikujtuar foton me ish-Presidentin Barak Obama. Në një dalje për mediat,...

“Opozita politike është institucioni i fundit që vendi të quhet demokraci”

Ish-ministri Ylli Manjani hedh dritë mbi atë që çdokush duhet te mendoje sa i përket opozitës së bashkuar. Manjani e quan insitutucionin e vetëm...

Opozita po mendon t’iu rikthehet protestave, dy datat e mundshme

Opozita do ti rikthehet sërish protestave.Burime nga takimi i Kolegjit të Kryetarëve të degëve të PD-së bëjnë të ditur se tubimi i parë kombëtar...

DETAJE/Zbardhet ‘marrëveshja’ e opozitës me qeverinë, reforma zgjedhore përfundon para 15...

Partia Socialiste ka rënë dakord që diskutimet kryesore për reformën t’i bëjë një grup pune me përbërje të barabartë prej 4 anëtarësh. Opozita dhe mazhoranca...

E FUNDIT/Opozita mandaton Bylykbashin dhe Vasilin për të diskutuar me PS,...

Opozita ka rikonfirmuar qëndrimin e saj të tetorit për reformen zgjedhore dhe ka mandatuar Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasilin për të diskutuar me palën...

“Nuk presim opozitën të zgjohet nga gjumi”, Rama flet me vetëbesim:...

Në përfundim të mbledhjes së kryesisë, kryeministri Edi Rama u eshte pergjigjur disa pyetjeve te gazetareve. Ai foli për krizën politike në vend si dhe...

“Është detyra jonë të bëjmë të dëgjohet zëri i qytetarëve”, Basha:...

Kryetari i Partisë Demokratike, vizitoi sërish Durrësin, ku është ndalur të dëgjojë shqetësimet e qytetarëve, të lënë pa përgjigje nga autoritetet shtetërore. Fillimisht zoti Basha...

Tabaku thirrje Ramës: Anulo koncesionet dhe PPP për të rindërtuar Shqipërinë

Ish-deputetja Jorida Tabaku i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama tè anulojë koncesionet. Ne nje reagim ne rrjetet sociale, ish-deputetja thote se kjo do...

Opozita, takim me ekspertet me te mire te ndertimit dhe menaxhimit

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka thirrur neser nje takim me ekspertet me te mire te vendit. Takimi do te mbahet në orën 18:00,...

90-minuta bisedim, zbulohet kërkesa e opozitës në takimin me Metën

90-minuta ka zgjatur takimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, me krerët e opozitës së bashkuar jashtëparlamentare, kryesuar nga Lulzim Basha. Ndërkohë mediat kanë publikuar...