Tag: opinion

Rasti i Valdin Pjetrit, ja pse opozita ka një rast të...

Nga Artan Fuga Valdrini dhe Aristoteli Unë e mbaj veten shumë liberal kur flitet për jetën e njeriut dhe fatin e tij individual. Në këtë pikëpamje Valdrini...

“Sokol Balla, Eni Vasili dhe Blendi Fevziu….tek supergazetarët tanë ndjehet një...

Nga Erl Kodra Sokol Balla, Eni Vasili dhe Blendi Fevziu Ata janë luftëtarë, por luftëtarë të një lloji të veçantë, të kuruar, të lumtur, të qeshur,...

Lulzim Basha, i dënuar të jetë Kryeministër

Nga Çim Peka Nëse ka dy persona në politikën shqiptare që vijnë nga dy planete të ndryshme, ata janë Lulzim Basha dhe Edi Rama. Janë...

“Keni ende kohë të tregoheni burra”

Nga AVNI PONARI Edhe tri ditë na ndajnë nga një datë, së cilës një pjesë e shqiptarëve i referohen si “dita e zgjedhjeve” dhe ajo...

SHENIM/ Fevziu i ve emisionin ne dispozicion qeverise, disbalance e qellimshme...

Per nje nder temat me kruciale te kesaj jave, asaj nese duhet te votojme te dielen, Blendi Fevziu i beri sherbimin e rradhes qeverise...

Zgjedhje pa opozitën, Fuga: Ja cilat do të ishin pasojat

Nga Artan Fuga Unë nuk po i hyj këtu një analize për të gjetur përgjegjësitë politike të ndokujt. Sigurisht nuk është aq e vështirë për...

“Cfarë mjerimi të mashtrosh duke thënë se Shqipëria paska marrë ok...

Nga Artan Fuga  Tragjikomedia e propagandës për integrim europian! -------------------------------- Cfarë mjerimi të mashtrosh duke thënë se Shqipëria paska marrë ok. për të hapur negociatat! Dhe përse? Sepse...

Krahasimet me krizën e 2007, Berisha: Kurrë nuk do hyja në...

Ish-Kryeministri Berisha ka komentuar krahasimet e krizës së rëndë politike që po kalon sot vendi me atë të vitit 2007, kur Edi Rama refuzonte...

Berisha komenton letrën e Ramës: Duhet hedhur në plehra

Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se në letrat publike të Edi Ramës drejtuar Lulzim Bashës, Kryeministri i ka shpallur luftë popullit opozitar. I ftuar në emisionin...

Fuga: Shkuan gjallesat të votojnë, gomari, derri, miu, delja…

Nga Artan Fuga.  Shkuan gjallesat të votojnë Gomari: Ku di unë ç'a thonë, për mua ka rëndësi të pëllas që të dukem. Derri: Unë kam pak kërkesa,...