Tag: negociatat

INTERVISTA/”Maqedonia e pësoi prej Ramës për negociatat”, Pollo flet dhe për...

Ish-kryetari i Komisionit parlamentar të Integrimit, Genc Pollo, shprehet se Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, e pësoi nga Edi Rama duke shkuar...

“Fajet i ka Macron”, Diplomatja për negociatat: Vendimi nuk i mbylli...

Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Christina Vasak, ka folur për herë të parë pas vendimit të Francës për të dalë kundër hapjes së negociatave...

“Po shtojmë kontrollet t’i kthejmë”, kryeministri irlandez ngre alarmin: Azilkërkuesit shqiptarë...

Nga shifrat e fundit, qytetarët e Shqipërisë dhe Gjeorgjisë i kanë tejkaluar sirianët sa i përket kërkesave të azilit në Irlandë. Këto informacione nuk kishin...

Eurodeputetja franceze ia thotë hapur Shqipërisë: Zgjedhjet e 30 qershorit bllokuan...

Eurodeputetja franceze e grupimit të Demokratik dhe Identitar, Dominique Bilde,  në një intervistë për median shqiptare ka zbuluar fakte të reaja për arsyet e...

“Mos kërkoni Shqipërinë e Madhe”, Analisti i njohur amerikan flet hapur:...

Daniel Serwer, një nga personalitetet më të njohura të politikës së jashtme dhe njohësit më të mirë të Ballkanit në Uashington D.C nuk është...

VIDEO/”Maqedonia tregoi pjekuri politike”, Meta mesazh Ramës me shembullin e Zaev:...

Teksa ka pritur presidentin e Maqedonisë, Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një mesazh të koduar dhe kryeministrit Edi Rama, teksa tha se liderët...

“Rama hesht për këtë”, Ish-deputeti liston argumentat: Ata që ishin kundër...

Ish-deputeti Genc Pollo, i ftuar në ABCNews, ka komentuar dhe njëherë reformën zgjedhore, ndryshimin e sistemit, refuzimin për hapjen e negociatave dhe shengenin ballkanik....

Dështimi me negociatat dhe zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut,...

Qeveria greke qendron e tërhequr lidhur me zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë Veriut - edhe sepse emri i këtij vendi për shumë njerëz në...

Majko dhe Xhafaj venë në siklet Ramën për negociatat, zbardhet debati...

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, dhe ishministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e kanë vënë në siklet Kryeministrin Rama, kur i kërkuan dje që Kryesia...

VIDEO/Kryeministri nuk ka shenja reflektimi, i përgjigjet Bashës: Dielli ka dalë...

Në përfundim të mbledhjes së Kryesisë, kryeministri Edi Rama iu përgjigj deklaratave të kryedemokratit Basha, i cili i kerkoi largimin e tij dhe zhvillimin...