Tag: ndeshje

Publikohet lista e lojtarëve, trajneri Reja me risi në ndeshjet...

Trajneri i Kombëtares shiptare, Edi Reja ka publikur kete te diele listën me lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet e tetorit me Turqinë dhe...

Dhuna në derbin kryeqytetas, disiplina publikon vendimet, kush mori dënimin e...

Komisioni i Disiplinës pranë FSHF ka shqyrtuar parregullsitë në futbollin shqiptar në fundjavën e kaluar, me vëmendje kryesore ngjarjet në derbin mes Tiranës dhe...

Fundjava e të mëdhenjve vjen me përballjet për titull: Barcelona në...

Ndeshje plot emocion pritet të zhvillohen sot, përsa i përket kampionateve të ndryshme në botè. Në Itali, Seria A, sjell në fushë sot Juventusin që...

Ndeshja Shqipëri-Islandë, FNSH dhe Policia blindojnë Elbasanin: Do ketë bllokim...

Policia e Elbasanit ka marrë masat të ashpra para ndeshjes ndërmjet Shqipërisë dhe Islandës e cila do të zhvillohet sot në orën 20:45 në...

Euro 2020/Reja shpall listën e lojtarëve për ndeshjet me Islandën dhe...

Trajneri Edy Reja ka shpallur listën e lojtarëve, për ndeshjet ndaj Francës dhe Islandës. Ndeshjet ndaj Francës dhe Islandës janë për eleminatoret e EURO 2020...

FOTO/Skandalet në ndeshjet e futbollit vazhdojnë, një djalë lakuriq ndërpret lojën...

Dita e parë e ndeshjes në Premier League angleze kaloi dhe në krye të tabelës  dy klubet nga Manchester dhe Liverpool janë pretedentët. Mes gjithë...

FOTO/Prezenca e tij ogur i mbarë për Kombëtaren, ja kush ishte...

Një vizitor i veçantë u ndodh dje në stadiumin ku luhej ndeshaj kryesore për Kombëtaren. Granit Xhaka ka ndjekur nga afër ndeshjen Shqipëri-Moldavi, së...

Messi shënon golin e 600-të me Barcelonën, dhuron spektakël në ndeshjen...

Lionel Messi arriti një pikë të rëndësishme të mërkurën kundër Liverpulit në Ligën e Kampionëve të UEFA-s dhe e bëri këtë në mënyrë mahnitëse. Në...

‘Arena Kombëtare’ nuk është gati në qershor, UEFA përcakton stadiumin: Ja...

Edhe pse po propagandohet vazhdimisht, ashtu sikurse çdo gjë tjetër e qeverisë, afati për përfundimin e stadiumit do të shtyhet. Kryeministri më herët u shpreh...

VIDEO/Si nisi sherri në tunelin e dhomave të zhveshjes pas ndeshjes...

Kamerat e sigurisë së stadiumit “Selman Stërmasi” tregojnë momentin se si ka nisur sherri mes sulmuesit të Tiranës Michael N’Goo dhe lojtarëve dhe pjesëtarëve...