Tag: moti

Moti në fundjavë, plazhet shqiptare do të preken nga era e...

Këtë fundjavë, situata e motit parashikohet të destabilizohet sërish. IGJEUM ka përcjellë parashikimin e motit nga ku lajmëron se në fundjavë pritet të ketë...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperaturat e larta do të mbizotërojnë në vend gjatë ditës së sotme. Sipas MeteoAlb, kthjellimet mbizotërojnë sot në të gjithë territorin e Shqipërisë gjatë pjesës...

Moti merr një tjetër kthesë, pregatituni për ndryshime

Deri në mesjavë moti do të jetë kryesisht me kthjellime dhe vranësira duke sjellë rrebeshe shiu, me të dukshme në zonat malore. Pritet që nga...

Moti mer një tjetër kthesë/ Shikoni ndryshimet e temperaturave

Kjo fundjavë do të shoqërohet me reshje shiu, ndërsa luhatjet moti do t’i sjellë prej pasdites së sotme. Në Qarkun e Shkodrës pritet të...

Çmendet MOTI/ Shikoni si do të jetë në fundjavë

Sipas Meteoalb, fundjava paraqitet me kthjellime gjatë paradites, por pasditet sjellin zhvillime të vranësirave dhe rrebeshe shiu në zonat malore. Gjatë natës së diel dhe...

A do ketë periudha të nxehta? Mësoni si do të jetë...

Fillimi i korrikut dhe 15 ditët e para të tij ishin të freskëta, me temperatura konstante dhe padyshim ishte suprizë për ata që prisnin...

Incidentet e para në Velipojë nga era e fortë, si pritet...

Për dy ditë, temperaturat në vendin tonë pësuan rënie drastike, ndersa moti po karakterizohet nga reshje shiu dhe erëra të forta. Situata raportohet e keqe...

I nxehti përvëlues nuk zgjat shumë, mësoni kur ulen ndjeshëm temperaturat

Moti i nxehtë që ka përfshirë vendin do të ndryshojë stafetën këtë javë. Pritet që temperaturat të ulen me 6 gradë Celsius. Kjo ulje do...

Temperatura të larta dhe i nxehtë përvëlues, por sot pasdite priten...

Temperaturave të larta do tiu vijë fundi, të paktën për pjesën tjetër të ditës. Pritet që sot pasdite dhe nesër moti të shoqërohet me...

Vala e nxehtë godet Evropën, rekordi i temperaturave do të shënohet...

Në Francë mund të shënohen rekordet e  temperaturave më të larta ndonjëherë të regjistruar. Parashikimi bën fjalë për  të premten, pas një valë të...