Tag: ministrja

FOTO/Dalin pamjet, Krahu i Operacioneve Speciale ajrore amerikane stërvitje në Shqipëri

Për rreth një javë, nga data 29 korrik deri më 5 gusht, njësia operative e Komandës së Operacioneve Speciale të Forcës Ajrore të Shteteve...

DENONCIMI/Biznesmenët zbulojnë urdhërin e ministres: Po na vendosin gjoba armiqësore

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka publikuar denoncimin e biznesmenit për të treguar pasojat e vendimeve absurde të një ministreje nga Rilindja. Denoncimi i fortë është...

Lirohet bashkëshorti i Besa Shahinit, prokuroria jep detaje mbi akuzat

Ka zgjatur shumë pak orë arrestimi i deputetit të Kosovës Dardan Molliqaj, i cili është njëherësh dhe bashkëshorti i ministres së Arsimit në Shqipëri...

AKUZA/Arrestohet bashkëshorti i ministres së Ramës

Partia Socialdemokrate e Kosovës njofton se Policia ka arrestuar sot në orët e hershme të mëngjesit deputetin Dardan Molliqaj, i cili është bashkëshorti i...

Pas Fugës dhe ish-zëvendës ministri thirrje deputetëve dhe Presidentit: Shkarkoni Besa...

Pas akademikut Artan Fuga, edhe ish-zëvendësministri i Arsimit Taulant Muka i bën thirrje deputetëve dhe Presidentit Ilir Meta të shkarkojnë Ministren e Arsimit, Besa...

“SKANDAL”, Fuga ngre alarmin: Besa Shahini shpall synimin për zhbërjen e...

Akademiku Artan Fuga ka reaguar ashpër pasi ministrja e Arsimit teksa njoftoi dërgimin në Kuvend të projektligjit për reformimin e Akademisë së Shkencave, ku...

“Ministrja humbi nderin”, Ish-deputeti zbulon skemën ndaj rektorit: Çfarë e detyroi...

Ish-deputeti Luçiano Boçi në një analizë që i bën gjithë sagës që nga kërkesa për shkarkimin e rektorit Mynyr Konit dhe rikthimit të tij...

“Emërimi i rektorit të ri antiligjor”, ish-deputeti për ministren: I duket...

Ish-deputeti  Luçiano Boçi ka reaguar menjëherë pas vendimit të ministres së Arsimit për të emëruar rektorin e ri të përkohshëm. Boçi shkruan se veprimi i...

Ministrja kundër Ramës dhe Veliajt për shembjen e Teatrit Kombëtar: Duhet...

Një tjetër qëndrim ka mbajtur ministrja e re e Kulturës, ndryshe nga kreu i saj dhe kryebashkiaku Veliaj përsa i përket Teatrit Kombëtar. Elva Margariti...

VIDEO/Ministrja “nuk ndalet”, këtë herë masa displinore për 28 doganierë në...

Ministrja Etilda Gjonaj ka ndëshkuar 28 zyrtarë të degës doganore në Durrës. Në një deklaratë për mediat, ministrja ka bërë me dije se zyrtarët u...