Tag: mandati

Mandati i Rakipit dhh Rahovicës, Administrativja shpall moskopetencë, ja kujt “ia...

Gjykata Administrative ka shpallur sot, moskopetencë për padinë e ish-deputetëve Aqif Rakipi dhe Gledion Rahovica ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për heqjen e mandatit...

Ju hoq mandati i deputetit, Gledjon Rehovica ka një paralajmërim

Gledjon Rehovica, deputeti i LSI-së të cilit KQZ-ja i hoqi mandatin pas kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme, në kuadër të ligjit për dekriminalizimin, ka...

Ju hoq mandati i deputetit, Aqif Rakipi ka një gjykim për...

Në një reagim për Ora News, Aqif Rakipi e quajti të turpshëm vendimin e KQZ-së për heqjen e mandatit si deputet i PDIU-së. Ai akuzon...

MANDATI/ PDIU jep verdiktin: Aqif Rakipi e meriton të jetë deputet,...

PDIU ka reaguar për herë të parë zyrtarisht pas kërkesës së Prokurorisë drejtuar KQZ-së, për heqjen e mandatit të deputetit Aqif Rakipi, pasi nuk...

Reagon deputeti i LSI, pas kërkesës për heqje mandati: Ja arsyeja...

Deputeti i LSI Gledion Revohica ka reaguar sot pas kërkesës se Prokurorisë për heqjen e mandatit te tij te deputetit pasi dyshohet se ka...

Kërkesa e Prokurorisë për heqjen e mandatit, flet deputeti Aqif Rakipi,...

Deputeti i PDIU-së për Qarkun e Elbasanit, Aqif Rakipi, ka reaguar pas kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme për heqjen e mandatit. Sipas kërkesës së...