Tag: mandati

“Më ka votuar populli”, ish-ministri mesazh për deputetët e rinj: Këto...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani u ka rikujtuar deputetëve të rinj që pranuan mandatin e deputetit, se pas largimit të opozitës nga Kuvendi, fraza...

EMRI/Një kandidate tjetër nga LSI kërkon të bëhet deputete

Një tjetër kandidate nga listat e LSI ka dorëzuar formularin dekriminalizimit në KQZ pasi kërkon mandatin e deputetit. Mësohet se kandidatja që kërkon mandatin e...

Kandidati i listës hyn në Parlament, ironia e ish-ministrit: Nuk mban...

Deri më tani janë 9 kandidatë nga listat e opozitarëve të cilët kanë pranuar mandatin e deputetit dhe priten të pranohen  në Parlament. Një prej...

Gazetari tregon për telefonatën: Deputeti i PS-së dha ofertë që bashkëshortja...

Rilindja ka filluar të ndjejë rrezikun që i vjen nga vendimi I opozitës për të dorëzuar mandatet dhe ka filluar nga puna për të...

Nard Ndoka i bashkohet ish-deputetëve, firmos dorëzimin e mandatit

I pakthyeshëm ka qënë dhe vendimi i ish-deputetit Nard Ndoka për të djegur mandatet. Duke qenë se ish-deputeti ndodhej në Bruksel, gjatë kohës që opozita...

LAJM I FUNDIT/Basha del nga Kryesia, dorëzon përfundimisht mandatin e deputetit

Lideri demokrat është pritur me ovacione dhe thirrje pas daljes nga Kryesia e Kuvendit ku dhe ka dorëzuar mandatin e tij. Të gjithë qytetarët kanë...

Mandati i Tahirit, KQZ shpall vakancën – Kush do jetë deputeti...

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka shpallur vakancën pas dorëzimit të mandatit të deputetit nga Saimir Tahiri. KQZ njoftoi sot nga Kuvendi është njoftuar zyrtarisht që...

Donald Lu nuk përmend më “peshq të mëdhenj”, por ka diçka...

“Mirëpresim faktin që zoti Tahiri do përballet me drejtësinë si qytetar i zakonshëm pa imunitet”. Kështu tha sot ambasadori amerikan Donald Lu një ditë pasi...

Basha: Mandati Tahirit, loja vazhdon por Ramën nuk e shpëton

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar për dorëzimin e mandatit të deputetit, prej Saimir Tahririt. Sipas Bashës kjo është një lojë që vazhdon...

Gramoz Ruçi nuk e lëshon Arta Markun, PS nuk pranon t’i...

Mazhoranca e ka rrëzuar kërkesën e opozitës për ndërprerjen e mandatit të Arta Markut, kryeprokurores së përkohshme si dhe kërkesën për ndryshime kushtetuese në...