Tag: lushnje

Aksident i rëndë në Lushnjë, makina përplas 3 nxënëse

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Lushnje, ku një mjet ka përplasur tre këmbësore. Dyshimet janë se të lënduarat janë...

LAJM I FUNDIT/Plagoset nga shpërthimi i bombolës çifti në Lushnjë

Burrë e grua janë plagosur nga shpërthimi I një bombole gazi. Ngjarja u shënua në fshatin Dushk të Lushnjes. Burimet bëjnë me dije se Iljaz...

Ngjarjet kriminale në Lushnjë, ndryshime të mëdha në strukturat e policisë

Pas disa vrasjeve në zonë dhe ngjarjes ku u hodh granatë në zyrën e kryebashkiakut të Lushnjës, Fatos Tushë, vijnë edhe shkarkimet në radhët...

Panik në Lushnjë, burri rreh ish-gruan në sy të fëmijëve dhe...

Një 46-vjeçar nga Karbunara e Lushnjës është arrestuar nga policia pasi tentoi të digjte banesën e ish-bashkëshortes së tij. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale...

Zëri i Amerikës: Kryebashkiaku Tushe u plagos për punë lekësh

Kryetari i Bashkisë së Lushnjes Fatos Tushe dhe sekretarja e tij Erisa Qalliu mbetën sot të plagosur si pasojë e shpërthimit të një granate...

Plagosja e Tushes dhe sekretares së tij, qeveria mobilizohet, disa vizita...

E gjithë qeveria është mobilizuar nga ngjarja e rende e ndodhur mengjesin e sotem në Lushnjë. Granata në zyrë të kryebashkiakut të Lushnjes, la të...

Plagosja e kryebashkiakut/Vjen reagimi i parë nga PD-ja: Ish-shoferi ishte trafikant,...

Partia Demokratike ka reaguar së fundmi lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Lushnjë, ku nga shperthimi ne bashkinë e qytetit mbeti i...

Ish-shoferi i hodhi lëndë plasëse, policia jep detajet zyrtare nga plagosja...

Pas ngjarjes në Lushnjë ku mbeti i plagosur krye bashkiaku dhe sekretarja e tij, ka reaguar edhe   policia, e cila ka dhënë detaje e...

LAJM I FUNDIT/Shpërthim në zyrë, plagoset kryebashkiaku i Lushnjës

Kryetarit të bashkisë Lushnjë, Fatos Tushe i është vendosur lëndë plasëse në zyrë, paraprakisht dyshohet si granatë. Paraprakisht, mesohet se nga shpërthimi është plagosur vetë...

FOTO/Pamjet nga vendi i krimit në Lushnjë, një vajzë pranë policisë...

Një vrasje tronditi qytetin e Lushnjës, ku viktimë mbetiEnver Boriçi i cili është vëllai i Arben Boriçit, krahut të djathtë të Aldo Bares, ish-kreu...