Tag: Londer

EMRAT/Policia shpall në kërkim 2 të rinjtë shqiptarë, ekzekutuan ish-snajperistin kurd

Policia britanike ka shpallur në kërkim dy te rinj shqiptarë në lidhje me vdekjen e një ish snajperisti kurd në Hartlepool. Hemwand Ali Hussain, 30...

I riu shqiptar gjendet i vrarë në Londër, dalin detajet e...

Një ngjarje me një protagonist shqiptar ndodhi në Londër, ndërsa mediat japin detajet e para. I riu quhet Serxhio Marku. 21 vjeçari  u vra në...

FOTO/Anita Haradinaj shkëlqen para Linda Ramës, nderohet me çmim në samitin...

Anita Haradinaj ka shkëlqyer në Samitin e Grave në Londër, teksa është përzgjidhur si një nga gratë më të fuqishme në botë, me ç’rast...

VIDEO/”O mashtrues”, momenti kur Rama përballet me protestuesin para hotelit në...

Shqiptarët në Londër kanë protestuar kundër kryeministrit Edi Rama pasi qeveria shqiptare është kapur në përgjime në bashkëpunim me mafian për vjedhjen e zgjedhjeve...

Basha me deputetët britanikë: Pa votë të lirë, nuk ka stabilitet...

Në mbyllje te vizitës së tij në Parlamentin Britanik dhe Dhomën e Lordëve, lideri i opozitës Basha ishte i ftuar i nderit në një...

Basha nga Londra: Konservatorët britanikë, aleatë për modernizimin e PD

Në selinë qendrore të Partisë Konservatore Britanike në Londër, Kryetari i PD, Lulzim Basha, u prit nga Kryetari i Partisë Konservatore britanike z. Brandon...

VIDEO/ “Gruaja shqiptare në sytë e botës”, promovimi nga Ambasada Shqiptarë...

Në ditën e 8 Marsit, Ambasada Shqiptare në Londër prezantoi gruan shqiptare në sytë e botës. Përmes mesazheve të dhëna me anë të grave të...

FOTO/Më në fund Dua Lipa takon binjaken e saj në Londër

Suksesi i jashtëzakonshëm i Dua Lipës u shpërblye me manikinën prej dylli të vetes të saj në muzeun  Madam Tussaud të Londrës. Vetë Dua Lipa...

FOTO/Shqiptarët gangsterë vrasin truprojën pas festës së çmendur ‘me drita të...

Një truprojë e një lokali nate që humbi jetën mbrëmjen e Vitit të Ri në Londër, besohet të jetë vrarë nga disa shqiptarë. Sipas Daily...

VIDEO/Sherr mes të rinjve, vajza kërcënon djemtë me shishen e thyer...

Kjo është skena e filmuar nga një pasagjer në metro në Londër. Ai filmoi gjithë sherrin që plasi mes një grup vajzash dhe djemsh. Është...