Tag: lajmi i fundit

LAJMI I FUNDIT/ Lirohet nga burgu Endrit Dokle, tronditet prokuroria

Endrit Dokle, një ndër emrat më të njohur të fillimbviteve 2000 për krime, është liruar nga burgu. Dokle ka qenë i dënuar me burg për...

Shkarkohet zinxhiri komandues i burgut te Peqinit per dhembet e Dritan...

Një vizitë te stomatologu i Dritan Dajtit i ka kushtuar shkarkimin nga detyra te drejtuesve te larte te administrimit të burgjeve. Ministrja e drejtësisë Etilda...

LAJMI I FUNDIT/ Aksident i rëndë në Lezhë, 4 persona në...

Ka ndodhur një aksident i rëndë në Lezhë. Dy makina janë përplasur duke shkaktuar 4 të plagosur. Pilicia ka dhënë detajrt e para te...

LAJMI I FUNDIT/ Termet 4.8 balle ne Tirane dhe Durres

Pas dhjetra lekundjeve gjate dites se sotme ku nuk ka patur termet me shume se 3.3 balle ka ndodhur nje goditje e forte ne...

LAJMI I FUNDIT/ Dy vellezer qellohen ne Tepelene, njeri vritet tjetri...

Nje person i vra sonte ne mbremje ne Tepelene dhe nje tjeter mbeti i plagosut. Dy vellezer jane qelluar me arme zjarri. Artur Bresha ka...

LAJMI I FUNDIT/ Termet tjeter pas mesnate, tani 4.5 balle

Nje lekundje e forte termeti u ndje ne oren 12.23 te mesnates ne Tirane. Goditja ka qene rreth 4.5 balle ne nje thellesi 10 km...

LAJMI I FUNDIT/ Serish termet ne mesnate, frikesohen banoret

Nje lekundje e forte termeti u ndje ne oren 11.40 Ne mbremje ne Tirane. Goditja ishte e forte por e shkurter. Nderkohe mendohet se goditja...

LAJMI I FUNDIT/ Goditje tjeter termeti ne Tirane dhe Durres

Nje lekundje e forte termeti u ndje ne oren 12.42 sot ne mesdite ne Tirane. Goditja ishte e forte dhe alarmet e makinave u provokuan....

LAJMI I FUNDIT/ Lekundje te forta termeti ne Tirane

Nje lekundje e forte termeti u ndje ne oren 21.52 sonte ne Tirane. Goditja ishte e forte dhe alarmet e makinave u provokuan. Nderkohe mendoeht...

LAJMI I FUNDIT/ Alarm për bombë te ambasada çeke në Tiranë

Një alarm për bombë në ambasadën ceke në Tiranë ka vënë në lëvizje policinë sot pasdite. Disa dhjetra forca policie kanë rrethuar ambasadën dhe...