Tag: lajmi i fundit

LAJMI I FUNDIT/ Termet 4.8 balle ne Tirane dhe Durres

Pas dhjetra lekundjeve gjate dites se sotme ku nuk ka patur termet me shume se 3.3 balle ka ndodhur nje goditje e forte ne...

LAJMI I FUNDIT/ Dy vellezer qellohen ne Tepelene, njeri vritet tjetri...

Nje person i vra sonte ne mbremje ne Tepelene dhe nje tjeter mbeti i plagosut. Dy vellezer jane qelluar me arme zjarri. Artur Bresha ka...

LAJMI I FUNDIT/ Termet tjeter pas mesnate, tani 4.5 balle

Nje lekundje e forte termeti u ndje ne oren 12.23 te mesnates ne Tirane. Goditja ka qene rreth 4.5 balle ne nje thellesi 10 km...

LAJMI I FUNDIT/ Serish termet ne mesnate, frikesohen banoret

Nje lekundje e forte termeti u ndje ne oren 11.40 Ne mbremje ne Tirane. Goditja ishte e forte por e shkurter. Nderkohe mendohet se goditja...

LAJMI I FUNDIT/ Goditje tjeter termeti ne Tirane dhe Durres

Nje lekundje e forte termeti u ndje ne oren 12.42 sot ne mesdite ne Tirane. Goditja ishte e forte dhe alarmet e makinave u provokuan....

LAJMI I FUNDIT/ Lekundje te forta termeti ne Tirane

Nje lekundje e forte termeti u ndje ne oren 21.52 sonte ne Tirane. Goditja ishte e forte dhe alarmet e makinave u provokuan. Nderkohe mendoeht...

LAJMI I FUNDIT/ Alarm për bombë te ambasada çeke në Tiranë

Një alarm për bombë në ambasadën ceke në Tiranë ka vënë në lëvizje policinë sot pasdite. Disa dhjetra forca policie kanë rrethuar ambasadën dhe...

LAJMI I FUNDIT/ Grabitje me arme ne Korce

Sonte rreth orës 21.45, në lagjen nr.3, ne Korce, dy persona ende të pa identifikuar, dyshohet se njëri kishte armë zjarri tip pistoletë, kanë...

LAJMI I FUNDIT/ Perleshje me arme zjarri ne Lac

Besoehet se nje perleshje me arme zjarri ka ndodhur ne Lac. Dy persona te plagosur me arme zjarri kane mberritur ne spitalin e Traumes ne...

LAJMI I FUNDIT/ Atentat tek Myslim Shyri në Tiranë, plumba 30...

Një atentat ka ndodhur tek rruga Myslim Shyri ën Tiranë mesditën e  sotme. Një 30 vjecar është qëlluar me armë pranëj objekti në rikonstruksion. Vendi...